16.01.2023      144      0
 

До програми «Доступні ліки» включено 231 препарат для профілактики інфарктів та інсультів


Для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів, до програми «Доступні ліки» включено 231 препарат. Про це інформують в МОЗ України.

Нагадуємо, для того, щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою, необхідно:

  • Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

На час воєнного стану можна звертатися до будь-якого сімейного лікаря, терапевта або педіатра в лікарнях, що мають договір з НСЗУ, декларація для цього не обов’язкова.Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

  • З рецептом можна звернутися у будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

  • Покажіть рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину, та поінформує, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити.

Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:

  • через дашборд на сайті НСЗ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map. (В меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації.)
  • через чат-бот «Спитай Гриця»: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
  • зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *