16.01.2023      154      0
 

Команді Мінцифри вдалось забезпечити майже 30 тисяч Старлінків для України


Зараз в Україні працюють близько 30 тисяч Старлінків, які отримали завдяки домовленостям Мінцифри з міжнародними донорами та партнерами. Термінали дають змогу українцям користуватися якісним інтернет навіть у важкодоступних місцях, а також бути на зв’язку навіть під час блекаутів. Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров показав, як працюють Старлінки в одному із Пунктів Незламності ДСНС.

«Інтернет сьогодні – це базова потреба. Команда Мінцифри забезпечує Україну Старлінками, щоб українці могли користуватися якісним зв’язком там, де не працює фіксований чи мобільний зв’язок. Нещодавно ми отримали нову партію від Польщі – 8 тисяч терміналів. Значну частину з них передаємо до Пунктів Незламності. Там працюють вже сотні Старлінків, щоб українці могли зателефонувати, викликати швидку чи працювати під час блекаутів. За 10 місяців повномасштабної війни вдалось забезпечили майже 30 тисяч Старлінків для України», – зазначив Михайло Федоров.

З початку повномасштабної війни Старлінки стали частиною критичної інфраструктури. Завдяки терміналам продовжують працювати лікарні, школи, енергетична та соціальна сфери. Також зі Старлінками працівники телекомунікаційної сфери швидко повертають зв’язок на деокуповані території. Українці можуть зв’язатися з рідними чи користуватися інтернетом, зокрема, і в Пунктах Незламності.

Окрім цього, значну частину Старлінків отримують військові. Це наша конкурентна перевага, якої немає у ворога. Термінали вже змінили хід війни та допомагають наближати нашу перемогу.

Команда Мінцифри продовжує вести перемовини зі SpaceX та партнерами, щоб Україна отримала ще більше Старлінків.

Вдячні нашим колегам – Премʼєр-міністру Польщі Матеушу Моравецькому та державному cекретарю з цифровізації Польщі Янушу Цешинському – за потужну підтримку. А також Національному інституту телекомунікацій та компанії Орлен.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *