02.04.2021      316      0
 

Всесвітній день поширення інформації про аутизм: Олена Зеленська про тих, хто живе з цим розладом


Сьогодні Всесвітній день поширення інформації про аутизм, і це гарна нагода поговорити про тих, хто живе з цим розладом.

Аутизм не є хворобою, тим паче психічною – це комплексний стан, розлад розвитку людини. Про це повідомила дружина Президента України Олена Зеленська на своій сторінці у мережі Facebook.

Люди з аутизмом – дуже різні. Хтось може жити самостійно, а комусь необхідна підтримка протягом усього життя. Хтось має надзвичайні таланти та здібності, а хтось потребує всебічної допомоги у навчанні. Хтось користується мовою, а хтось комунікує лише картинками.

“Я поділюся декількома підказками, які, сподіваюся, стануть вам у пригоді під час спілкування з людиною з аутизмом” – зазначила Олена Зеленська

Говорячи про людину з аутизмом, потрібно на перше місце ставити «людина», а потім – діагноз: «людина з аутизмом», «людина з РАС», «людина у спектрі аутизму» замість дискримінаційного «аутист». Щоразу, коли ви бачите чиюсь незвичну поведінку, рухи, вигукування або гучну істерику в дитини – не лякайтеся, краще запропонуйте свою допомогу. Можливо, це нервове перевантаження, і в такому разі ваша увага та небайдужість допоможуть людині з аутизмом заспокоїтися, – наголосила вона.

– В Україні ще багато роботи задля створення рівних умов і можливостей для гідного життя кожного, але вже сьогодні ми всі можемо зробити вагомі кроки на шляху до взаєморозуміння і взаємоповаги. Мені б дуже хотілося, щоб ЗМІ приділяли увагу цій темі, особливо сьогодні. Давайте разом поширювати інформацію!


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *