Черкащина вивчає та запозичує практики інших областей у поводженні з побутовими відходами. Своїм досвідом із представниками тергромад Черкаського району ділилися представники КП «Зелене місто». Як у Львові налагоджують процес сміттєперероблення, ішлося на нараді за участі заступника очільника області Олександра Турченяка.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0522.jpg)
Щороку в області утворюються тонни сміття, яке захоронюється на полігонах і звалищах області. Загалом на Черкащині офіційно обліковується 21 полігон для твердих побутових відходів і понад 450 сміттєзвалищ.
– Проблема утилізації відходів гостро стоїть для нашого регіону, – відзначив Олександр Турченяк. – Попри виклики повномасштабної війни, за завданням начальника ОВА ми продовжуємо роботу з пошуків шляхів оптимального вирішення. Задля цього переймаємо досвід колег, які значно випередили нас у цьому питанні. До прикладу, у Львові вже готовий проєкт будівництва сміттєпереробного заводу.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_0518.jpg)
За словами директора КП «Зелене місто» Тараса Калужного, на втілення цього проєкту Львову вдалося залучити кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, отримати грант від Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля фонду E5P. Підтримали проєкт і з міського бюджету. Загалом вартість будівництва оцінюється у понад 36 млн євро.
– Для нас у пріоритеті стратегічні проєкти, які б дозволили значно поліпшити управління відходами на Черкащині, – наголосив заступник очільника області. – Як показав досвід, окремі точкові заходи дають певний ефект, хоча для стратегічного вирішення проблеми поводження з побутовими відходами його недостатньо. На рівні області ми готові підтримувати ініціативи територіальних громад, які, об’єднуючи зусилля, можуть втілювати спільні комплексні екологічні проєкти, ініціювати співпрацю з донорами та міжнародними партнерами.
Пресслужба ОДА