28.12.2021      376      0
 

Digital Inclusion та «Аудіоказки Українською»: на Черкащині упроваджують два пілоти із використанням 2-х мобільних додатків


У Черкасах презентували перші результати пілотного проєкту «Цифрова інклюзія у Черкаській області». Він проводиться компанією «Хуавей Україна» як соціальний проєкт спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Черкаською обласною державною адміністрацією, ГО «Діджитал Черкаси» та «Черкаським навчально-реабілітаційним центром «Країна добра».

Для проведення пілотного проєкту на Черкащині передали 15 планшетів комунальному закладу «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра» та 15 планшетів Уманському державному педагогічному університету, щоб освітяни цих двох закладів могли спільно створити рекомендації щодо використання двох мобільних додатків Digital Inclusion (www.dimobi.org.ua) та «Аудіоказки Українською» (https://audiokazky.in.ua/download/ ).

Під час події заступник голови Черкаської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Сергій Свєрчков наголосив, що важливо єднати зусилля для створення безбар’єрного простору.

– Застосунок Digital Inclusion, який створено з допомогою «Хуавей Україна», дійсно руйнує комунікаційні бар’єри, – відзначив посадовець. – Його можна застосовувати в освіті, що вже випробувано в «Країні добра». Дітки із розладами мовлення, вивчаючи слова разом з батьками та вчителями, запам’ятовуватимуть їх легше та швидше.  А, завдяки підтримці компанії «Хуавей Україна», яка подарувала 15 планшетів цьому закладу, робитимуть це ще й комфортніше. Водночас можливості застосунку значно ширші. Його можна використовувати і в медичній сфері. Приміром, люди, які тимчасово втратили здатність мовлення, можуть у додатку складати речення та озвучувати свої потреби. Гадаю, що разом із командою однодумців з «Хуавей Україна», «Країна добра», ГО «Діджитал Черкаси», Уманського державного педагогічного університету ми і надалі продовжимо сприяти розповсюдженню застосунку Digital Inclusion для створення безбар’єрного простору.

Мобільний додаток Digital Inclusion  створений як рішення для альтернативної і додаткової комунікації, коли вербальна комунікація неможлива, зокрема дітей і дорослих з аутизмом та людей після інсульту, травм, під час лікування,  а також для розвитку мовлення та творчого мислення всіх.

Як зазначив на церемонії передачі планшетів як благодійної допомоги від «Хуавей Україна» голова ГО «Діджитал Черкаси» Ярослав Швидкий, завдяки підтримці Міністерства цифрової трансформації України вдалося об‘єднати зусилля представників різних сфер в одному реально необхідному проекті «Діджитал Інклюжн» (Digital Inclusion).

Практичним досвідом творчої групи педагогів поділилася директор центру «Країна добра» Ірина Зганяйко. Вона відзначила, що додаток Digital Inclusion є надзвичайно корисним для родин, які виховують дітей із особливими освітніми потребами (розлади аутистичного спектру або тяжкі порушення мовлення) для здійснення комунікації, початку ведення діалогу, формування пасивного, а згодом і активного словника.

Важливу роль у розвитку мовлення відіграє музика, тому команда мобільного додатку «Аудіоказки Українською» підтримала соціальну програму цифрової інклюзії, яку було започатковано «Хуавей Україна» у 2020 році. Генеральний директор, співзасновник та композитор проєкту «Аудіоказки Українською»Едуард «ДІЛЯ» Приступа вважає, що потрібно різними інструментами розвивали мовлення і особистість взагалі:

– Аудіоказки українською» – це не просто проєкт чи мобільний додаток із найбільшою у світі бібліотекою казок українською, – відзначив він. – Це розвиток мислення, мовлення, уяви, творчості, збагачення словникового запасу, вивчення правильної української вимови під чарівну заспокійливу музику. Тому наша колаборація з проєктом «Digital Inclusion» має дуже велику і прекрасну мету.

Під час телемосту Едуард «ДІЛЯ» провів майстер-клас «Аудіоказки і музика для розвитку особистості» для освітян центру «Країна добра» та оголосив про надання безстрокового доступу до мобільного додатку «Аудіоказки Українською» на 30 планшетах, які було передано як доброчинну пожертву за сприяння компанії «Хуавей Україна» комунальному закладу «Черкаський навчально-реабілітаційний центр «Країна добра» та Уманському державному педагогічному університету.

Керівник департаменту комунікацій  «Хуавей Україна» Дун Айбо наголосив на важливості об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін.

– Інклюзія – це якість життя кожного члена суспільства, дітей та дорослих, – наголосив представник компанії Хуавей. – Новітні технології дозволяють разом знайти рішення, які є важливими для всього суспільства. Ми тримаємо слово і розвиваємо відкриту екосистему цифрової інклюзії: створено мобільний додаток Digital Inclusion, надано планшети для пілотного проєкту на Черкащині, разом із чисельними партнерами проведено конференції для освітян, працівників бібліотек, вебінари для батьків, створено новий формат партнерства педагогів, батьків, митців за сприяння держави та місцевої влади.

Довідково:

Мобільний додаток Digital Inclusion створено за ініціативи «Хуавей Україна» у співпраці з ГО «Здорове суспільство» (Одеса) та соціального підприємства «ДивоГра» (Бровари Київської області) в рамках соціального партнерства  за підтримки Міністерства освіти і науки України.  У створенні мобільного додатку  Digital Inclusion взяли участь експерти, представники батьківських організацій, державних інституцій, шкіл, університетів, медіа, бізнесу. Особливу роль у проєкті відіграли освітяни Мостищенської школи-інтернату (Київська область) та національна спільнота активістів з кола майбутніх користувачів мобільного додатку. Технічний партнер – VRG Soft (Дніпро).

Програму можна безкоштовно завантажити  у маркетплейсах додатків на мобільні пристрої, які працюють на різних операційних системах (Huawei Harmony, Android, iOS). Також можна користуватися вебверсією програми Digital Inclusion на компьютерах (www.dimobi.org.ua). Запис трансляції «Цифрова інклюзія: Перший yкраїномовний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування всіх» на YouTube-каналі Укрінформу – https://www.youtube.com/watch?v=i9DTIecnOQU

Мобільний додаток «Аудіоказки Українською» – найбільша в світі колекція аудіоказок українською мовою та один із перших сервісів, які приєдналися до Huawei AppGallery. У колекції «Аудіоказки Українською» доступно вже 755 аудіоказок та 25 колискових. Мета проєкту – закласти фундамент національної самоідентифікації у наймолодших українців та популяризувати українську культуру в світі.

Колекція казок «Аудіоказки Українською» відкриває перед слухачами творчість дитячих письменників-класиків та українських сучасних авторів. Ці казки – це перші знання про світ і його звичаї, про поведінку і вчинки людей, які чиняться заради любові й щастя. Сюжети казок розвивають дитячу уяву, мислення, вчать розрізняти добро і зло, прищеплюють малюкам правильні моделі поведінки, чесноти, вчать безцінної мудрості, яку несуть у собі казки різних народів світу. Завантажити додаток на всі 3 операційні системи (Huawei Harmony, Android, iOS): https://audiokazky.in.ua/download/

Контактна особа щодо мобільного додатку Digital Inclusion та розвитку соціального партнерства для цифрової інклюзії: Аліна Севастюк (+380 67 462 82 82, [email protected]).

Контакти для ЗМІ: Олександра Терещук ([email protected], +380 96 340 66 22).


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *