22 січня цього року вшановуємо 105-ту річницю проголошення Українською Центральною Радою у 1918 році незалежності Української Народної Республіки (IV Універсалу), яка відстоювала право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу».
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/TICKET_6x3_print_L-1024x512.jpg)
Цей факт повністю руйнує фейк московської пропаганди про те, що Українська держава ніколи не існувала і її вигадали більшовики.
Ідеї соборності та незалежності України, вперше офіційно проголошені та юридично оформлені у 1918 та 1919 роках, впродовж століття нікуди не зникали з української політичної думки, лише були тимчасово придушені радянським окупаційним режимом та знову набули повноцінної юридичної і геополітичної ваги 24 серпня 1991 року – коли позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.
Сьогодні Україна – вже понад три десятиліття незалежна і суверенна демократична правова держава, яка обрала своїм стратегічним курсом набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору. Цей наш історично зумовлений шлях як рівних серед рівних у цивілізованому світі неабияк дратував стейкхолдерів тоталітарного режиму в сусідній російській федерації, резидентів московського кремля, які впродовж усіх років незалежності України робили численні спроби політичних інвазій в суспільний простір нашої держави.
Не досягнувши бажаних успіхів, це пострадянське утворення зважилося у 2014 році на анексію частини української території, а у 2022 році – на повномасштабне збройне вторгнення в Україну.
У цій неоголошеній війні, очищуючи свою землю від окупантів, ми фактично боремося на кордонах демократії і диктатури, відстоюємо простір європейських цінностей, закриваємо собою увесь континент і стоїмо щитом для миру на планеті.
Ми відстоюємо соборність українських земель як територіальну цілісність, яку свавільно порушила держава-агресор. Водночас ми демонструємо безпрецедентну соборність українського духу – консолідацію всіх громадян, згуртованість незалежно від національності та регіону проживання, відсутність будь-яких внутрішніх кордонів – територіальних чи ментальних. Попри колишні радянські і нинішні російські пропагандистські міфи про різність українців як «східняків» і «западенців», вся світова спільнота бачить, що українці єдині у спільному прагненні жити у вільній державі, яка сама визначає майбутнє. Більше того – українці єдині у цілому світі, і увесь цивілізований світ – заодно з Україною.
Антиукраїнська пропаганда вже зазнала невдачі, як нині регулярно зазнає краху ворожа орда, що йменує себе російським військом, і як впевнено йде до свого безславного кінця увесь тоталітарний московський режим.
Сьогодні Соборність для України – безумовна деокупація всіх наших територій, захоплених ворогом, відновлення єдності зі всією Донеччиною, Луганщиною, Кримом.
Українці всі разом обов’язково відбудують свою країну. І цей процес відбудови, як і нинішній збройний захист держави, стане ще одним вагомим чинником консолідації нашого суспільства.
Українська молодь покликана стати основним рушієм, фундаментом відновлення та розвитку країни, а відтак єднання нації. Навіть у нинішніх надскладних умовах маємо зробити все можливе для того, щоб молоді люди, які перебувають за кордоном, поверталися в Україну, створити умови для самореалізації молоді на рідній землі.
Україна Соборна. Разом до Перемоги!