02.02.2024      115      0
 

У кіберполіції попереджають про нову шахрайську схему від імені поштового сервісу


В Україні з’явилася нова шахрайська схема, коли людям приходять фейкові СМС про надходження посилок від імені одного з відомих поштових сервісів.

Про це у Телеграмі повідомила пресслужба Департаменту кіберполіції Нацполіції, передає Укрінформ.

“Зловмисники розповсюджують фейкові СМС про надходження посилок від імені відомого поштового сервісу. Повідомлення містять фішингові посилання на підконтрольні шахраям ресурси”, – зазначили у пресслужбі і оприлюднили скрін із СМС від шахраїв.

В СМС йдеться, що людині не може бути доставлена посилка через нібито відсутність адреси, і вказується лінк, де людина нібито може оновити адресу.

У зв’язку з цим правоохоронці закликали громадян не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, щоб не втратити гроші.

“Не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями. Отримуйте дані про надходження посилки лише на офіційному сайті поштового сервісу або у застосунку. Перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт”, – рекомендують у поліції.

Також громадянам радять завести окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку їм потрібно переказувати лише ту суму, що необхідна для оплати; сплачувати гроші після отримання товару, аби мінімізувати ризики втрати коштів; не повідомляти стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у СМС-повідомленнях або безпосередньо у застосунки.

“При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту”, – закликали у кіберполіції.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *