09.03.2023      139      0
 

Україна активізує торговельно-економічне партнерство з ОАЕ


Розширення економічного та інвестиційного співробітництва, посилення товарообігу між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами, запровадження санкцій проти росії – такі питання обговорювали під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з Державним Міністром з міжнародної торгівлі ОАЕ Др. Тані бін Ахмедом Аль Зеюді.

«Наша спільна мета – розширити взаємовигідну співпрацю між Україною та ОАЕ у багатьох галузях економіки, зокрема, шляхом укладання Угоди про всеосяжне економічне партнерство. Залучення інвестицій, реалізація спільних бізнес-проектів та лібералізація торгівлі забезпечать розвиток двосторонніх відносин та сприятимуть відновленню України. Незважаючи на труднощі, спричинені російською агресією, Україна продовжує шлях економічних реформ та зміцнює економічні зв’язки з партнерами по всьому світу», – зауважила Юлія Свириденко.

Україна зацікавлена у розвитку торговельно-економічного співробітництва з ОАЕ. Через війну загальний товарообіг між країнами у 2022 році знизився до $293,9 млн, з яких український експорт склав $205,9 млн. Лібералізація торгівлі між Україною та ОАЕ сприятиме поновленню обсягів торгівлі, яка у 2021 році становила $1,14 млрд. Найбільшу частку торгівлі між Україною та ОАЕ займає агропромислова (понад 50%) і металургійна (близько 30%) продукція. Україна націлена збільшити постачання на ринок ОАЕ м’ясо-молочної продукції, яєць, меду, а також металургійної продукції та виробів з чорних металів.

Крім того, ініціатива «Grain from Ukraine», запроваджена Президентом України Володимиром Зеленським, стане ще однією можливістю для обох країн співпрацювати у забезпеченні продовольчої безпеки на Близькому Сході та в Африці.

За інформацією Міністерства економіки України


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *