13.07.2019      334      0
 

В Україні стартували спортивні тестування учасників відбору до національної збірної “Ігри Нескорених”


Розпочались тестування у Львові, в них бере участь понад пів сотні учасників – ветеранів, військовослужбовців, добровольців, які отримали поранення чи ушкодження на війні.

На урочистому відкритті заходу учасників привітала Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

«Ви всі вже є переможцями! Адже ви тут, ви є нескореними і непереможними ані війною, ані травмами та життєвими обставинами. Сподіваюсь, що і після повернення зі змагань «Ігор Нескорених» ви продовжите займатись спортом, як це зробили учасники тогорічних заходів. Я дякую кожному, хто завітав сюди сьогодні, переконана, що ви станете мотивацією і для інших бійців, які побачать вас та долучаться до спортивної реабілітації. Я дякую вам за те, що ви залишаєтесь воїнами навіть у мирному житті», – привітала учасників тестувань Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

Загалом тестування передбачені у трьох містах України (Львів, Одеса, Київ). Львів першим прийняв учасників відбору до національної збірної міжнародних змагань. Сюди завітали ветерани, військовослужбовці із різних куточків України та переважно із західних областей країни.

«Ви незламні. Ви люди, поруч з якими відчуваєш вдячність за героїзм, патріотизм наших захисників. Спортсмени і воїни  найбільше прославляють нашу державу, а спортсмени-воїни – це той сплав, який привертає увагу не лише друзів, але й ворогів і змушує нас поважати. Ви ті, хто зможе представити Україну на міжнародній арені та продемонструвати світу, що таке бути дійсно незламним і нескореним», – наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів.

Також із привітальним словом виступив учасник «Invictus Games 2017» Дмитро Сидорук.

«Ви люди, в яких сила духу сильніша за тіло. Займайтесь спортом та залучайте побратимів. Адже спорт – це реабілітація, зокрема й морально-психологічна. Бо коли займаєшся спортом, забуваєш про багато негараздів і поточних проблем», – закликав Дмитро Сидорук.

Цьогорічний принцип відбору до національної збірної якісно відрізняється від попередніх – зауважив голова благодійного фонду «Повернись живим», який є співорганізатором «Ігор Нескорених», Віталій Дейнега.

«Ми хочемо, аби переможці національних змагань поїхали в Нідерланди на міжнародні «Invictus Games» за реабілітацією, а не за медалями. Хочу, щоб  учасники змагань отримали від цього проекту новий смак життя», – додав Віталій Дейнега.

Цьогоріч до команди «Ігор Нескорених» потрапить 20 чоловік, що на 5 більше, ніж було в попередні роки. Вони представлятимуть Україну в 2020 році на Іграх в Гаазі у 6 видах спорту.

«Тестування також проводяться з 6 видів спорту. Тому сьогодні я запрошую кожного бодай спробувати ці види спорту. Навіть якщо ви ніколи не займались велоспортом чи не стріляли з лука, варто спробувати, і, можливо, вам сподобається і вас захопить саме цей напрямок», – зауважила директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна», який є співорганізатором «Ігор Нескорених», Оксана Горбач.

«Ігри Нескорених» – це лише частина тих масштабних планів Мінветеранів щодо покращення якості спортивної реабілітації наших ветеранів в Україні. Про це заявила заступник Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк.

«У нас є амбітні цілі та завдання – ми хочемо, аби ветеранський спорт розвивався в країні. Аби оцей дух нескорених постійно жив в нашій країні. Ми плануємо проводити не лише змагання, а й фестивалі нескорених, під час яких можна буде поспілкуватись, поділитись враженнями та досвідом, зокрема й з запрошеними закордонними гостями. Також ми працюємо над розбудовою інфраструктури, аби зробити спорт доступнішим для наших ветеранів, зокрема й для тих, хто має поранення і певні вади здоров’я», – розповіла заступник Міністра.

Другі тестування відбудуться вже наступної суботи в Одесі, а фінальні – 27 липня в Києві. Тож для тих, хто бажає долучитись до команди, ще є можливість до 20 липня подати заявку, заповнивши анкету: https://invictusgames.in.ua/become-a-sportsman.

За інформацією
Урядового порталу


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *