01.02.2022      207      0
 

В освітніх закладах області ініціюють просвітницькі заходи з протидії тероризму


У закладах освіти Черкащини проведуть профілактичні виховні бесіди з учнями та просвітницькі заходи з батьківською громадськістю щодо попередження випадків серед учнів, пов’язаних з діями терористичного характеру. Належний рівень організації цієї роботи обговорили 31 січня під головуванням заступниці голови ОДА Лариси Кошової на онлайн-нараді з керівниками органів управління освітою сільських, селищних, міських рад щодо проведення заходів з профілактики вчинення дій терористичного характеру.

У роботі наради взяли участь начальник Управління освіти і науки ОДА Валерій Данилевський, заступниця начальника Управління Оксана Сімушіна, старший інспектор з особливих доручень сектору ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції України в Черкаській області Віктор Дубовий та керівники органів управління освітою сільських, селищних, міських рад.

Відкриваючи нараду Лариса Кошова означила проблему поглиблення, зокрема і в Черкаській області, тенденції, пов’язаної з анонімними неправдивими повідомленнями про замінування освітніх закладів.

– Це негативно впливає на суспільно-політичну ситуацію в державі, створює передумови для поширення паніки серед населення, відволікає правоохоронні органи від виконання та вирішення нагальних завдань, наносить економічні збитки, а в закладах освіти порушує освітній процес, – наголосила посадовиця. – Тож важливо, аби керівники закладів освіти провели з учасниками освітнього процесу інструктажі та просвітницькі заходи щодо правил поводження в надзвичайних ситуаціях та про кримінальну відповідальність за завідома неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.

Школярі, не усвідомлюючи повної відповідальності за свої дії, іноді вдаються до протиправних дій, використовуючи анонімні дзвінки з повідомленнями про замінування закладу освіти, відзначив головиній освітянин області Валерій Данилевський.

– Однак неповнолітні часто і самі можуть ставати жертвами маніпуляцій дорослих зловмисників, які використовують дітей у своїх злочинних цілях, – відзначив Валерій Данилевський. – Тому наше завдання, насамперед, полягає в організації належної просвітницької діяльності серед учасників освітнього поцесу.

У підсумку Лариса Миколаївна означила коло завдань і заходів та наголосила на забезпеченні належного контролю за діяльністю закладів освіти в частині збереження життя і здоров’я дітей.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *