Ініціювати включення об’єктів до переліку приватизації можуть і потенційні покупці – як звичайні громадяни, так і підприємства. Бачите занедбану будівлю або непрацюючий цех, що може допомогти у розвитку вашого бізнесу або буде корисним вашій громаді – подавайте заяву про включення об’єкту державної власності до переліку, що підлягають приватизації та купуйте їх на прозорих аукціонах.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2022/02/1617268738Initsiatsiya-pryvatyzatsiyi.png)
Якщо ви маєте усю необхідну інформацію про об’єкт, то відповідно до ст. 11 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна», вам необхідно виконати 3 прості кроки:
1. Скачати відповідну Заяву, роздрукувати, заповнити і підписати її. Для завантаження форми заяви скористуйтесь необхідною кнопкою.
2. Підготувати копію нижчезазначених документів, засвідчивши усі сторінки:
- особистим підписом, прізвищем та ініціалами;
- відміткою “Згідно з оригіналом”;
- датою.
Перелік необхідних документів:
Для фізичних осіб:
Для юридичних осіб:
3. Відправити Заяву та копію усіх засвідчених документів
Відправити документи у регіональне відділення Фонду державного майна України за місцем знаходження об’єкта приватизації. У разі подання заяви щодо об’єкта малої приватизації – заява подається у 1 примірнику, у разі об’єкта великої – у 2 примірниках.
Регіональне відділення Фонду, у свою чергу, звернеться до органу управління цим державним майном для включення його в перелік приватизації. Відповідь стосовно об’єктів малої приватизації надійде на вказану адресу протягом 35 днів з моменту отримання, щодо об’єктів великої – буде розглянуто в Кабінеті Міністрів України.
Детальніша інструкція тут: https://bit.ly/38jrZnM