29.03.2022      190      0
 

В умовах воєнного стану заробітна плата медпрацівників за 3 місяці 2022 року профінансована у повному обсязі


Змінами до Порядку реалізації програми медичних гарантій у 2022 році Уряд, оперативно реагуючи на виклики воєнного стану, забезпечив безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуації. Так, надавачам медичних послуг у період воєнного стану сплачується щомісяця максимально можлива фіксована сума коштів, незважаючи на фактично внесені записи в електронну систему охорони здоров’я.

Видатки за програмою медичних гарантій на оплату медичних послуг профінансовано на 100 % до плану за січень ‒ березень 2022 року в обсязі 36,8 млрд грн, із них найбільша сума за березень – 13,1 млрд гривень.

Також 100% до плану за січень ‒ березень профінансовано видатки на заробітну плату працівників загальнодержавних закладів охорони здоров’я, що становлять 2,3 млрд грн, зокрема за березень ‒ 784,3 млн гривень.

«В умовах воєнного стану вкрай важливо забезпечити гідну заробітну плату кожному медику, який сьогодні понаднормово працює у важких умовах і щодня рятує життя та здоров’я наших громадян: як цивільних, так і військових. Як бачимо, держава робить усе від неї залежне, аби забезпечити вчасні й у повному обсязі виплати. Переконаний, що від роботи медичних працівників, так само, як і військових, залежить зараз багато, а насамперед те, скільки буде збережено життів людей. Адже саме люди наближають перемогу України над російським загарбником і є цінністю, заради якої наша держава захищає свій суверенітет», ‒ повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Окрім того, видатки на функціонування 8 закладів охорони здоров’я Національної академії медичних наук України, які перейшли на новий механізм фінансування, профінансовано в обсязі 441,3 млн грн, з них у березні спрямовано 147,5 млн гривень. Це дозволяє в повному обсязі виплатити заробітну плату працівникам цих закладів у І кварталі цього року.

Також видатки субвенції на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я, яка спрямовується, зокрема на оплату праці працівників комунальних закладів охорони здоров’я, які не долучені до програми медичних гарантій, профінансовано на 100 % до плану на січень ‒ березень в обсязі 915,4 млн грн, зокрема у березні – 181,6 млн гривень.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *