Безпрецедентна подія в медичній сфері області. Тут уперше провели пересадку серця. Такі операції в Україні стали можливими віднедавна завдяки змінам у законодавстві.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/DSC_1082.jpg)
Шанс на друге життя отримав 59-річний черкащанин. Оперували його кардіохірурги Черкаського обласного кардіоцентру у співпраці з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Нині пацієнт отримує необхідну лікарську й медикаментозну підтримку.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/DSC_1082-1.jpg)
– Це визначна подія для Черкащини, – відзначає очільник області Олександр Скічко. – Разом із медиками ми провели комплексну роботу, аби все це стало можливим. Ми ставили перед собою амбітну ціль – зробити Черкащину центром трансплантації. І поступово прямуємо до неї.
Донором став померлий місцевий житель. Дозвіл на мультиорганний забір надали його родичі для порятунку життя тих, хто цього потребує.
– Реципієнта для проведення операції знайдено через Єдину державну інформаційну систему трансплантації, – розповідає завідувач серцево-судинної хірургії обласного кардіоцентру Олег Журба. – Система запропонувала 59-річного пацієнта. У нього була виражена серцева недостатність. Серце майже не виконувало свою функцію. Класичні методи кардіологічної та кардіохірургічної допомоги були неефективні. Далі проведений тест на сумісність показав, що операція можлива.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_7325-1024x768.jpg)
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_7325-1-1024x768.jpg)
Приклад такого мультиорганного донорства для Черкащини – унікальний. Вилучені органи вже трансплантували. Операції з пересадки нирок провели в Черкаському обласному онкодиспансері. Для тутешніх фахівців це теж новий досвід. Адже до того вони проводили лише родинні трансплантації.
– На Черкащині близько 500 осіб перебувають на постійному гемодіалізі, – відзначає завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску. – І тільки 2-3% з них можуть розраховувати на родинну трансплантацію. Хоча це вже великий показник. Інші ж вимушені жити на гемодіалізі все життя. Посмертна трансплантація дасть шанс цим людям на нормальне життя, не прив’язане до лікарняного ліжка.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/08/228476650_1203062180139654_3459510643425830343_n-1.png)
Трансплантацію печінки провели київські фахівці з Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова.
Нагадаємо, на Черкащині діють три заклади, які можуть проводити операції із трансплантації органів. Це – Черкаська обласна лікарня, Черкаський обласний кардіологічний центр і Черкаський обласний онкологічний диспансер.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА