12.04.2021      496      0
 

12 квітня – День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день авіації і космонавтики


12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

На офіційному рівні в сучасній Україні свято було затверджене Указом Президента України № 230 13 березня 1997 року. Працю українських працівників ракетно-космічної галузі цінують у всьому світі.

Відомий інженер і підприємець Ілон Маск, що інвестує мільйони доларів в розвиток космічної галузі заявив, що українська ракета «Зеніт» по праву вважається однією з кращих раніше створених моделей. При цьому доки великі космічні кораблі борознять простори всесвіту, в Україні також розвивається ракетомоделювання. У 2016 році у Львові пройшов Чемпіонат світу з ракетомоделювального спорту, перше місце в якому серед команд з 19 країн зайняли наші хлопці. До речі, 12 квітня за рішенням Міжнародної авіаційної федерації також відзначається Всесвітній день авіації та космонавтики.

Тож щиро вітаємо працівників і ветеранів ракетно-космічної та авіаційної галузей з професійним святом!


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *