![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0319-scaled-1536x1024-1024x683.jpg)
У медичні заклади Черкаської області надійшли пакунки малюка. Сьогодні, 25 січня, допомогу для батьків отримали Перинатальний центр Черкаської обласної лікарні, Черкаська ЦРЛ та Золотоніська ЦРЛ.
Аріна Терзі народила доньку 22 січня у Перинатальному центрі. Сьогодні мама вже отримала допомогу від держави.
– Багато подружок, які народжували, говорили, що це дуже хороший бокс. Я дуже рада, що отримала його. Це краще, ніж гроші. Адже тут є все необхідне. Не треба бігати і шукати речі для догляду за дитиною, – говорить породілля.
![](https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0331-scaled.jpg)
Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова каже, що на Черкащину надійдуть 1185 пакунків протягом тижня.
– Пакунок малюка можуть отримати батьки протягом 30 днів після народження дитини. Якщо вони не отримали пакунок протягом місяця, мають право отримати грошову компенсацію. З 1 липня Уряд запроваджує новий етап в наданні соціальної послуги. Батьки зможуть вибирати – пакунок малюка або 5 тисяч гривень. Цей вибір можна здійснити відповідно до програми, яку запровадили у наших лікувальних установах «еМалятко», – говорить Лариса Кошова.
![](https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0323-scaled.jpg)
До складу пакунків малюка за ініціативою Уряду входять найнеобхідніші речі для догляду новонародженого з перших днів життя. Це одяг, пеленки, підгузки, іграшки, термометри, ковдри, матрац, рушник, ножиці манікюрні дитячі, крем, мило, серветки, ватні палички тощо.
– Жінки часто ставили питання, чи продовжить держава надавати таку допомогу. Тому сьогодні ми раді, що пакунки малюка продовжили дарувати батькам новонароджених. Адже це доволі серйозна допомога по догляду за дитиною, – говорить заступниця головного лікаря з акушерсько-гінекологічної допомоги Наталія Лакуста.
Згідно наказів Міністерства соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я України пакунки малюка видають безкоштовно всім жінкам, які народжують у будь-якому пологовому будинку України.
![](https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0328-scaled.jpg)
![](https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/01/DSC_0317-scaled.jpg)
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА