29.09.2022      112      0
 

Екологічні питання не можуть відходити на другий план навіть в умовах воєнного стану, – Валерія Бандурко


Під час наради начальник Черкаської РВА Валерія Бандурко з головами громад напрацювали спільні заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тясмин в адміністративних межах Черкаського району.

До розгляду питання долучилися перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук, заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Жанна Куліш, заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Сергій Журавель та т.в.о. начальника Правобережної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Вадим Шаповал.

Річка Тясмин відіграє важливу роль у екосистемі Черкащині. Вона протікає у межах дев’яти територіальних громад Черкаського району. Її довжина складає 161 км, площа басейну 4 540 км2. Стік регульований водосховищами і ставками, є 6 шлюзів-регуляторів.

Наразі русло річки та її канали потребують розчистки. Замулення річки призводить до негативних наслідків, зокрема, знижується рівень води у криницях, порушується екосистема в цілому. Також необхідно привести до ладу прибережні захисні смуги.

У Черкаській області діє програма охорони навколишнього природного середовища на 2021-2027 роки. Заходи програми спрямовані на відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тясмин, поліпшення технічного стану та благоустрою водойми, реконструкції станцій перекачування стічних вод, каналізаційних насосних станцій та каналізаційних очисних споруд у відповідних громадах Черкаського району.

Фінансування заходів програми у зв’язку з введенням воєнного стану не відбуваються. Розглядається можливість залучення благодійників до вирішення питання.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *