08.05.2022      185      0
 

8 і 9 травня – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом


8 і 9 травня в Україні – День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, йдеться у інформації Українського інституту національної пам’яті.

Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну.

Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Цього року Україна наближається до пам’ятних дат в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

А незмінним символом пам’яті залишається червоний мак.

Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію до 8–9 травня новим роликом з циклу #ВійнаіМіф про ленд-ліз:

https://www.facebook.com/uinp.gov.ua/videos/386512263356625/

Та оприлюднив підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни:

https://bit.ly/3MGF90u

Детальнішу інформацію та посилання на:

завантаження роликів з циклу «Війна і міф» у високій якості

відео і схему, як власноруч виготовити мак пам’яті

візуалізацію з цьогорічним гаслом у різних форматахможна знайти тут: https://bit.ly/3LJ0Pcl

Заохочуємо транслювати і поширювати матеріали з посиланням на інститут.

#ДругаСвітоваВійна


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *