Насправді здоров’я має найвищу цінність. Майже всі знають цю тезу, але усвідомлює її не кожен.
Як не прикро, але у Черкаській області та Черкаському районі спостерігається ріст захворюваності на коронавірус.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/242662274_574941393655939_2044387659409564259_n-1024x788.jpg)
Під час перебігу хвороби багато пацієнтів страждають від кисневого голодування. Іноді, щоб врятувати людину шляхом подачі кисню, відлік йде навіть не на години. А кисневі концентратори не здатні забезпечити киснем тяжкохворих пацієнтів. Потрібні кисневі станції.
Відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням короновірусної хвороби COVID -19 від 26.08.2021 № 53 визначено перелік закладів «першої, другої та резервної хвилі» для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID -19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
Згідно з переліком КНП «Смілянська міська лікарня» Смілянської міської ради і КНП «Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня Корсунь-Шевченківської міської ради віднесено до лікарень «першої хвилі», та КНП «Черкаська центральна районна лікарня» Червонослобідської сільської ради – до закладів охорони здоров’я «другої хвилі». Саме у цих лікарнях необхідно встановити кисневі станції.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/241657371_2995527657386347_6443147223991453768_n-1024x516.jpg)
У зв’язку з тим, що вартість будівництва кисневої станції складає більше семи мільйонів гривень, лікарні не можуть самостійно профінансувати такі проекти.
Встановлення кисневих станцій є надзвичайно важливим для громад не лише Черкаського району, а й для сусідніх громад. Їх жителі обслуговуватимуться у лікарнях і матимуть можливість отримати необхідну кваліфіковану медичну допомогу у разі хвороби.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/242648587_1253877965079725_8641977116764188014_n-1024x768.jpg)
З цього приводу голова Черкаської райдержадміністрації Валерія Бандурко спільно з головами територіальних громад провела три кущові наради: у Смілі (міський голова Сергій Ананко), у Корсунь-Шевченківському (в.о міського голови Віталій Мацюк) та Червоній Слободі (сільський голова Олександр Литвиненко).
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/241782057_395057815392411_4890882079392475424_n-1024x642.jpg)
Вирішили піти шляхом співфінансування з місцевих бюджетів. Тобто віднайти кошти у бюджетах територіальних громад та спільними зусиллями профінансувати проекти. Адже виділені кошти сьогодні врятують чиєсь життя завтра.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/09/242708343_224005209784080_8045687797706583825_n-1-1024x651.jpg)
Валерія Бандурко подякувала головам громад, які взяли участь в нарадах, за розуміння і підтримку у вирішенні життєво важливих питань.