19.07.2021      266      0
 

У Черкасах встановлено меморіальну дошку Владиславу Городецькому


Визначна архітектурна споруда для міста Черкас – будівля Черкаського центру дитячої та юнацької творчості  набула ще більшого історичного та культурного значення.

Голова Черкаської райдержадміністрації Валерія Бандурко разом з радником-консулом Консульського відділу Посольства Республіки Польща в Україні паном Яцеком Гоцловскі, головою Черкаської районної ради Олександром Василенком, ректором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександром Черевком, керівником Польського культурного центру імені Кароля Шимановського Геннадієм Лінєвичем та Черкаським міським головою Анатолієм Бондаренком відкрили меморіальну дошку Владиславу Городецькому на будівлі колишньої жіночої гімназії, спорудженої ним у 1905 році.

Владислав Городецький – відомий український та польський архітектор, підприємець, інженер, літератор. У Києві за його проектами збудовані: будинок Художньо-історичного музею, Миколаївський костьол, “Будинок з химерами”, у селі Мошни Черкаського району – «Будиночок архітектора Городецького», де колись була лікарня. Архітектура його будівель вражає.

Постать Городецького об’єднує історії двох народів, українського та польського. Пам’ятаючи його спадок, ми зберігаємо культурну історичну спадщину польської та української націй.

Валерія Бандурко на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці привітала начальника управління містобудування та архітектури Черкаської ОДА Василя Дмитренка з отриманою від пана радника-консула за вагомий особистий внесок у справу збереження Польської історично-культурної спадщини на Черкащині та професійну майстерність, а також додала, що така подія є неабияким виявом дружніх і добросусідських відносин між двома країнами: Польщею та Україною.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *