У медичній сфері виникло ряд проблемних питань.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/07/214248447_1414316538943809_1166726062237878144_n-2-1024x665.jpg)
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/07/214185681_1595823364142532_4577762970538184694_n-1024x772.jpg)
А саме:
Капітаційна ставка, а це розмір коштів, що перераховує НСЗУ на заключену декларацію лікаря з пацієнтом, збільшилась на 8,5 %. Також зросла мінімальна заробітна плата – на 20%.
Існує розгалуджена мережа закладів охорони здоров’я, яку потрібно приводити у відповідність до вимог і рекомендацій вищестоящих органів влади.
Також необхідно приводити медичні заклади у відповідність до вимог ДБН (Державні будівельні норми), це пандуси, санвузли для маломобільних верств населення. Це є необхідною умовою для заключення договору з Національною службою здоров‘я України.
Якщо ці вимоги не будуть виконані – постраждають амбулаторії, ФАПи, ФП, лікарі, населення, адже договір з НСЗУ не можливо буде укласти.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/07/215503630_1116411955511729_1187219922967071914_n-1024x763.jpg)
Як саме, з максимальною користю для населення, вирішити ці питання, сьогодні міркували на нараді, яку провела голова Черкаської РДА Валерія Бандурко з головами громад, колишнього Смілянського району та головним лікарем КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Тернівської сільської ради Тетяною Проценко.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/07/201494589_243413294010273_2923192971153676605_n-1024x708.jpg)
У чому вбачають вирішення ситуації:
- дофінансування закладів охорони здоров’я за рахунок коштів місцевих бюджетів
- оптимізовувати мережу медичних закладів
Домовились, все детально обміркувати та невдовзі зібратися для прийняття конкретних дієвих рішень.