Черкащина серед кращих областей за рівнем сертифікації лікарів і медичних сестер за Програмою ВООЗ Mental Health Gap Action Programme. Такі результати презентували на Першому форумі з психічного здоров’я «Рух до системи та послуг із психічного здоров’я майбутнього: досвід України з розбудови спроможностей, відновлення та удосконалення», який відбувся в Києві.
Mental Health Gap Action Programme – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення медпрацівників первинної ланки медичної допомоги до надання послуг пацієнтам із психологічної підтримки. Вона рекомендована Національною службою охорони здоров’я України.
– На жаль, ми часто недооцінюємо важливість збереження та відновлення психологічної рівноваги та стабільності, – відзначила регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Вікторія Шепіль. – Дехто взагалі вважає, що звертатися за допомогою у разі виникнення психологічних проблем – соромно. Зараз ми маємо на меті зруйнувати ось ці стереотипи з ментальних проблем і наблизити послуги з психологічної підтримки до людей. Приємно, що саме лікарі першої ланки Черкащини, порівняно з іншими областями, мають найвищий рівень сертифікації за програмою Mental Health Gap Action Programme.
Захід – перший форум із психічного здоров’я, який приймала Україна. Його організатори: Координаційний центр КМУ та World Health Organization Ukraine (ВООЗ). Напрацювання області на ньому презентували керівниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Антоніна Уманець та регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я Вікторія Шепіль.
На форумі учасники з усіх областей країни презентували власні напрацювання з покращення ментального добробуту населення, відбувалися воркшопи, дискусійні майданчики, інтерактивні зони в різних тематичних секціях та презентації у форматі «маркетплейсу».