17.05.2023      282      0
 

Що пропонує Державна служба зайнятості внутрішнім переселенцям?


Для сприяння працевлаштуванню ВПО доступні наступні сервіси та послуги від служби зайнятості.

Пошук роботи. Особи, зацікавлені в пошуку роботи, можуть здійснювати її самостійний  пошук на Єдиному порталі вакансій  або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber. Але, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема – з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Професійне навчання та надання ваучерів. Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи, коли безробітний планує започаткувати власну справу.

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучер на навчання дає можливість пройти перепідготовку за робітничими професіями, підвищення рівня освіти, підвищення кваліфікації або спеціалізації та підготовку за спеціальністю для здобуття рівня магістра.

Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, які відповідають певним вимогам за  затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.

Набуття статусу зареєстрованого безробітного. Реєстрація безробітних у службі може відбуватися у такі способи: особисто, під час відвідування центру зайнятості; через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія;

Якщо внутрішньо переміщена особа або особа, яка перебуває на територіях, на яких ведуться бойові дії, і в якої не розірвані трудові відносини (крім осіб, які були керівниками підприємств, установ, організацій всіх форм власності, а також осіб, які обіймають виборні посади), має бажання отримати статус зареєстрованого безробітного, то вона має  право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім’я роботодавця  до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви.

Надання грантів для створення або розвитку власної справи. У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатись і ВПО:

“Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тисяч гривень;

Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тисяч гривень, 500 тисяч гривень та 1 мільйон гривень відповідно. Головною умовою отримання грантів є створення нових робочих місць. Подання заявок відбувається через Портал Дія.

За інформацією Черкаська філія Черкаського обласного центру зайнятості


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *