17.10.2022      49      0
 

На Чигиринщині за сучасними технологіями здійснюють лісозаготівлю


Сучасні методи ведення лісового господарства застосовують на Черкащині. У Чигиринському держлісгоспі нещодавно за власні кошти підприємства придбали багатофункціональний лісозаготівельний харвестер «John Deere». Він виконує увесь комплекс лісосічних операцій на ділянці: звалювання дерев, обрізування сучків, розкряжування сортиментів на лісосіці.

Аналогів йому в області немає. Це такий собі лісовий комбайн або ж «сучасний лісоруб», який механізує та автоматизує процес лісозаготівлі. Ця машина працює з коліс, без додаткових опор, звалює дерева акуратно та у потрібному напрямку, практично не завдаючи шкоди підліску.

У парі з харвестером працює форвадер «Amcodor», що здійснює на лісосіці збір, навантаження і транспортування деревини.

Наступний етап – очищення ділянки від порубкових решток – далі вступає в роботу сучасний трактор «New Holland» з лісовим подрібнювачем. Саме мульчер завершує фінальні роботи на лісосіці та перебиває усі рештки після рубки на дрібну мульчу.

Далі – підготовка грунту та висаджування нового лісу.

– Це новий та сучасний рівень лісозаготівель. Переваги: в рази збільшує продуктивність праці та пришвидшує виконання робіт, підвищує ефективність виробництва, дозволяє механізувати виробничі процеси та відходити від ручної праці й, відповідно, зменшувати ризики на виробництві при заготівлі деревини, – зазначає начальник Черкського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

Довідково: За 9 місяців 2022 року від усіх видів рубок держлісгоспами заготовлено понад 530 тис. кбм деревини. Деревина реалізується на аукціонах з продажу необробленої деревини. Крім того, дров’яна деревина для опалення реалізується населенню та закладам соцсфери – вже реалізовано 170 тис. кбм дров`яної деревини.

У 2022 році з початку повномасштабної війни із загальної заготівлі для потреб ЗСУ та обороноздатності держави передано 5645 кбм деревини.

Пресслужба ОДА


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *