24.12.2021      200      0
 

Черкащина-2021: Олександр Скічко розповів, яким був цей рік для області


Ковідні виклики, спортивні «магніти», великобудівничі відкриття, телемедичні новації, «активні парки» та туристичне «Серце України». Рік, що добігає кінця, був наповнений подіями на Черкащині. Що вдалося зробити в області у 2021-му розповів очільник області Олександр Скічко на пресконференції.

– Мій обов’язок як посадовця – відповідати за обіцяне та зроблене перед громадою, – наголосив голова ОДА, відкриваючи пресконференцію. – Коли тільки прийшов на посаду, то на зустрічі з журналістами говорив про те, що планую втілити в області. Зараз же – про те, чого вдалося досягти. Вважаю, що такий формат взаємодії має стати доброю традицією надалі.

Очільник області назвав 2021-ий роком інфраструктури. Цьому сприяло й те, що Черкащина залучила для цього рекордну за останні роки суму розвиткових коштів – 1,37 млрд грн. Ці кошти спрямували на низку інфраструктурних, медичних та освітніх проєктів.

– Якщо є конструктивна співпраця на всіх рівнях, то маємо результат, – відзначив Олександр Скічко. – Також ми піднялися на 6 позицій у рейтингу регіонів із приросту податку на доходи фізичних осіб. За 10 місяців мобілізували до державного та місцевих бюджетів на 27%, або 15 млрд грн, більше, ніж торік.

За два роки на Черкащині відбудували більше доріг, аніж за останнє десятиліття. Завдяки програмі Президента #ВеликеБудівництво в області лише цьогоріч відновили 360 км автошляхів.

– Раніше водії відразу ж упізнавали за ямами та розбитими дорогами Черкащину з-поміж інших областей, – нагадав Олександр Скічко. – Зараз же ситуація кардинально змінюється. Цьогоріч велика увага була приділена національним дорогам. На черзі – територіальні.

Одним із інфраструктурних досягнень голова ОДА назвав сертифікацію аеропорту «Черкаси». Це означає, що він повертається на карту аеропортів світу. Також тут ввели в експлуатацію злітно-посадкову смугу. 

Рік був багатий на «ковідні» випробування. Першою областю в Україні, де розпочалася вакцинальна кампанія, стала саме Черкащина. Відтоді область трималася у ТОП-5 регіонів за рівнем вакцинації населення. Натепер тут повністю завершили курс щеплень 45,1% дорослого населення.

– Завдяки відповідальному ставленню наших громадян до питання вакцинації, нам вдалося зберегти контрольовану ситуацію з поширенням ковіду на Черкащині, – відзначив Олександр Скічко. – Дякую всім медикам, які працювали у пунктах і центрах вакцинації навіть у вихідні, аби надати захист від хвороби кожному охочому.

З-поміж медичних пріоритетів в області ще з початку року голова ОДА виокремив розвиток трансплантації. Відтоді на Черкащині провели 34 трансплантації стовбурових клітин, 13 трансплантацій нирок та 1 пересадку серця.

– Медицина – та галузь, розвиток якої для нас є одним із найважливіших викликів, – зазначив Олександр Скічко. – Цього року завершуємо довготривалу програму з будівництва амбулаторій. Завершили реконструкцію 8 приймальних відділень. Також триває #ВеликеБудівництво в 7- та 9-поверхових корпусах обласної лікарні. На наступний рік у нас ще масштабніші плани з розбудови та переобладнання наших обласних медзакладів.

Водночас важливою сферою в галузі медицини Черкащини, яка зараз потребує уваги саме на місцях, є упровадження телемедицини. Її вже можуть використовувати у 34 медзакладах Черкащини. Підключилися до системи 133 лікарі.

– Цьогоріч ми запустили обласний центр телемедицини, що надважливо для підтримки якості медичних послуг саме в сільській місцевості, – закцентував очільник Черкащини. – Доступність та якість медичних послуг є першочерговими потребами тамтешніх жителів. Завдяки телекомунікаціям житель віддаленого села зможе отримати фахову консультацію від лікаря, приміром, обласної лікарні. Тож, переконаний, нам необхідно масштабувати телемедицину. І це одне із завдань на наступний рік.

Розбудова освітньої інфраструктури теж серед пріоритетів обласної влади. Такі проєкти цьогоріч реалізовували по всій області.

– Черкащина однією з перших доєдналася до масштабної ініціативи першої леді Олени Зеленської з оновлення якості шкільного харчування, – розповів Олександр Скічко. – Адже саме з цього закладається фундамент здоров’я наших дітей у майбутнього. Вже зараз кількість учнів, які обирають шкільні обіди замість булочок, зросла на 15%. І вже комплексно обідають у шкільних їдальнях 70% учнів. 

У галузі освіти також продовжують програму із забезпечення шкіл автобусами для доведення учнів і вчителів. За цей рік автопарк поповнився 22 шкільними автобусами.

Водночас цього року завершили пілот проєкту «Безпечна школа». У 23 інноваційних навчальних закладах області встановили інформаційні системи. Цю ініціативу планують  упроваджувати й наступного року.

– Одним із надважливих особисто для мене проєктів є відкриття перших трьох інклюзивних майданчиків у Черкасах, Смілі та Золотоноші, – зауважив Олександр Скічко. – Це справді про безбар’єрний простір та інклюзію у нашому повсякденному житті. Адже кожна дитина має відчувати підтримку та піклування про неї.

У кожній громаді має повноцінно працювати ЦНАП, переконаний голова облдержадміністрації. Натепер в області із 66 тергромад центри надання адмінпослуг є у 61. Упродовж наступного року на Черкащині відкриють ще 5 центрів.

#ВеликеБудівництво змінює спортивну інфраструктуру області. Головна мета, відзначив Олександр Скічко, – запропонувати дітям альтернативу гаджетам.

– Я дуже багато розповідаю про туризм на Черкащині, бо хочу, щоб він розвивався, – зазначив посадовець. – Це справді моя мрія, і ми вже йдемо до її реалізації. Передовсім розвиваємо туристичну навігацію. По всій області встановити 44 смарт-таблиці та 24 пілони з картами місцевості, записали аудіогіди, оновили туристичний додаток «Подорожуй Черкащниою», створюємо нові маршрути. Розвиток інфраструктури сприятиме також і розбудові туристичної галузі.

Однією з туристичних родзинок, які цього року з’явилися в області, став арт-об’єкт «Серце України». Він розміщений у географічному центрі країни поблизу Шполи. Збудували його коштом меценатів.

– У День Прапора ми підняли найбільший стяг області у «Серці України», – нагадав Олександр Скічко. – Хоч багато було скептиків, які не вірили у реалізацію цього проєкту. Наше «Серце» стає все популярнішим серед туристів. Хочемо, щоб це місце розвивалося, обростало туристичною інфраструктурою та стало справді окрасою області.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *