13.09.2021      232      0
 

Повернення легенди: у Канів прибула перша «Ракета»


Теплохід «Ракета» в суботу, 11 вересня, прибув до Канева. Це відбулось у межах запуску туристичного річкового промомаршруту «Київ – Канів – Київ». Загалом буде ще три: 12, 18 і 19 вересня.

Одноденний промомаршрут складається  з подорожі Дніпром із Києва до Канева та у зворотному напрямку на швидкісних теплоходах «Ракета». Пілотний проєкт організовано з метою вивчення попиту і можливості відновлення регулярних туристичних маршрутів, включно з можливістю співфінансування таких програм із боку держави.

У межах проєкту 18 вересня в Каневі відбудеться круглий стіл на тему: «Реалізація туристичного потенціалу річкових маршрутів Дніпром».

Олександр Ткаченко, міністр культури на інформаційної політики України: «Річкові маршрути – це не просто нові можливості для подорожей. Вони мають величезний потенціал для зростання внутрішнього туризму та формування традиції подорожей на вихідні. Маючи такі мальовничі та гарні річки, що простягаються через всю країну, – соромно не використовувати їх на повну силу. Адже провести день на теплоході – це завжди незабутні емоції. Впевнений, маршрути, які ми незабаром запустимо для всіх охочих, користуватимуться неабиякою популярністю».

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України: «Маршрут Київ – Канів – це перший крок для старту регулярних пасажирських перевезень по річці Дніпро. Нам важливо розуміти, чи буде генеруватися необхідний для цього попит серед українців. У подальшому плануємо запускати маршрути з Києва до Чорнобиля, Переяслав-Хмельницького і Трахтемирова.

Відновлення туристичних маршрутів рікою є частиною загальної стратегії розвитку внутрішніх водних шляхів Міністерства. Ріка має стати зручнішою та безпечнішою як для пасажирських, так і вантажних перевезень. 

Я вдячний команді ДАРТ і  Мінкульту за пророблену роботу. Далі комплексний запуск пасажирських перевезень рікою має включити оновлення річкових вокзалів і причалів, виробництво суден в Україні». 

Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України: «Розвиток річкових маршрутів є одним із пріоритетних напрямів у розвитку туризму України. За ініціативою міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка ДАРТ реалізувало запуск пілотних  промомаршутів Дніпром для фокус-груп і представників туристичного бізнесу. Впевнена, що ця ініціатива міністра матиме відгук у серцях наших громадян і у свою чергу дасть поштовх відновленню історичних річкових маршрутів. Адже наша місія не лише принести новизну, але і відродити кращі традиції минулого».

Олександр Скічко, голова Черкаської обласної державної адміністрації: «Подорож на «Ракеті» – один із найяскравіших спогадів із мого дитинства. Свого часу десятки теплоходів по Дніпру, Десні, Прип’яті доставляли в різні міста сотні тисяч пасажирів. Ми обіцяли, що докладатимемо максимум зусиль для відновлення туристичних маршрутів Дніпром. І спільно  працюємо над цим. Такі теплоходи мають ходити з Києва не лише до Канева, а й Черкас, Чигирина.

Для мене важливо розвивати туристичний потенціал Черкащини. А нам є, що показати і чим здивувати».

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *