14.02.2020      44      0
 

Важлива профілактика, – Юрій Лесюк про попередження хвороб опорно-рухової системи в дітей


Основні принципи профілактики сприятимуть запобіганню захворювань опорно-рухової системи серед дітей та підлітків. На цьому зауважив заступник очільника області Юрій Лесюк під час наради в ОДА. Тут фахівці профільних структурних підрозділів адміністрації спільно з медиками обласних закладів окреслили проблематику захворювань хребта, зокрема сколіозів, кіфозів. Напрацювали й кілька першочергових кроків для поліпшення ситуації в області.

Головний позаштатний дитячий ортопед-травматолог Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувач ортопедо-травматологічного відділлення Черкаської обласної дитячої лікарні Микола Запорожець зазначив, що в Україні рівень захворюваності на деформацію хребта досить високий. Приблизно кожна п’ята дитина має проблеми зі здоров’ям опорно-рухового апарату. Каже: “Приміром, за період лише минулого року на Черкащині вперше виявили 3906 дітей зі сколіозом, з порушеннями постави – 7419. У цілому ж на диспансерному обліку із захворюваннями хребта різних ступенів перебуває 50 778 дітей нашого регіону”.

– Відтак майже 51 тисяча дітей на сьогодні вже потребує лікування, зауважив Юрій Лесюк. – Водночас необхідно сформувати ефективний план дій, аби максимально убезпечити решту малих жителів області, які мають потенційні ризики захворіти. Маємо приділити профілактиці якомога більше уваги. Йдеться і загалом про зміну й поліпшення способу життя. Це, врешті, сприятиме збереженню здоров’я в подальшому.

Додамо: за інформацією медиків, на сьогодні значна частина дорослого населення має інвалідність через захворювання опорно-рухового апарату, зумовлену саме наслідками деформації в дитячому віці.

За підсумками наради, вирішили підготувати інформаційний місячник, що передбачатиме комплекс відповідних профілактично-оздоровчих заходів для проведення в загальноосвітніх закладах області. Його сформують на основі рекомендацій лікарів, КП “Спорт для всіх”, а також фахівців Департаменту освіти і науки, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, Управління охорони здоров’я ОДА. Потому презентують в освітніх закладах.

За словами в.о. директора Черкаського обласного центру громадського здоров’я Петра Левченка, розроблення комплексу заходів, що передбачатиме так звану програму попередження та боротьби з такими захворюваннями, – гарна ідея.

– Ми говоримо про профілактику, аби не дійти до стадії хвороби. Адже безпосередньо хворобу мають лікувати фахівці медичної галузі. А профілактичні заходи потрібно проводити в освітніх закладах. Уважно до цього мають ставитися й батьки. Робота повинна бути комплексною.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *