26.04.2024      69      0
 

Гроші на картку від супермаркету: кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему


Зловмисники через соцмережі розповсюджують фейкові повідомлення про можливість отримати 1000 гривень на банківську картку від імені популярної мережі супермаркетів. Мета шахраїв – збір платіжних даних користувачів з метою привласнення їхніх заощаджень.

Аферисти розповсюджують посилання на підконтрольні їм фішингові ресурси, де для отримання коштів пропонується ввести дані банківської картки (ім’я власника, номер, CVV-код та термін дії), а потім підтвердити операцію у своєму інтернет-банкінгу або надати отриманий пароль підтвердження.  

Також при переході за посиланнями з комп’ютера система запитує дозволу на доступ веб-ресурсу до агенту підпису користувача ЦСК. 

Надання таких дозволів та даних дозволяє шахраям отримувати доступ до облікових записів і розпоряджатися грошовими коштами на рахунках громадян. 

Кіберполіція закликає дотримуватися наступних порад, щоб не втратити свої гроші: 

– не переходьте за сумнівними посиланнями; 
– отримуйте дані про акції лише на офіційному сайті супермаркету; 
– перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням конфіденційних даних – навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт; 
– не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів; 
– не повідомляйте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або безпосередньо у застосунки. 

При розголошенні платіжної інформації – негайно зверніться до банку та заблокуйте карту!


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *