![Перша леді України зустрілася з Президентом ОАЕ](https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/31/42/85/b5bff58366fe0c819ce5e9c4d9efaa06_1678213615_extra_large.jpeg)
Перша леді України Олена Зеленська перебуває з візитом в Об’єднаних Арабських Еміратах. Вона прибула до ОАЕ на запрошення форуму Forbes 30/50, який триватиме в Абу-Дабі 7–10 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня.
У перший день візиту Олена Зеленська провела зустріч із Президентом ОАЕ, правителем емірату Абу-Дабі шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном.
![](https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/31/42/81/d08d02652365a820e58ec986a7776e8c_1678213615_wysiwyg.jpeg)
Перша леді подякувала шейху та Об’єднаним Арабським Еміратам за підтримку важливих для України резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та гуманітарну допомогу українському народові.
«Сьогодні, під час зустрічі з Президентом ОАЕ шейхом Мухаммадом бін Заїдом Аль Нагаяном мала нагоду особисто подякувати йому та народові Еміратів за надзвичайно важливу й цінну гуманітарну допомогу, надану українцям у важкі часи відбиття російської агресії», – розповіла Олена Зеленська.
Вона презентувала Президентові ОАЕ проект своєї Фундації щодо будівництва безпечних окремих помешкань для дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) в Україні, які втратили житло внаслідок російської агресії. Нині розроблено проект типового будинку з бомбосховищем та автономним опаленням.
«Була рада почути, що ОАЕ долучаться до нашої ініціативи», – зазначила перша леді.
![](https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/31/41/53/18d0fe9a5f111618e70e464c5ba57efb_1678190555_wysiwyg.jpeg)
У межах візиту Олена Зеленська також відвідала Національну бібліотеку та архів ОАЕ, який входить до десятки найтехнологічніших у світі.
Олена Зеленська передала бібліотеці літературу в межах свого проекту «Українська книжкова поличка». Такі полички вже з’явились у понад 20 країнах, зокрема в Австрії, Естонії, Латвії, Литві, Нідерландах, Словаччині, Туреччині, Чехії, Греції, Франції. Проект покликаний розширювати обізнаність світу з українською літературою, історією, культурою шляхом передачі сучасних українських видань місцевим бібліотекам.
Крім того, Олена Зеленська побувала в міжрелігійному комплексі «Дім родини Авраама», який відкрився в Абу-Дабі 1 березня. В одному просторі тут поєднані християнська церква, мусульманська мечеть та юдейська синагога. Свою назву комплекс отримав від біблійного Авраама, на вчення якого спираються основні світові релігії – християнство, іслам та юдаїзм. Комплекс покликаний втілити положення документа «Людське братство заради миру й співіснування в усьому світі» (відомий як Абудабійська декларація), що був підписаний у 2019 р. Папою Римським Франциском та імамом ісламського університету Аль-Азхар Ахмадом Таїбом. Мета документа – мирне співіснування основних світових релігій. Будівництво трьох культових споруд поряд набуло особливого значення після нормалізації стосунків та встановлення дипломатичних відносин між ОАЕ та Ізраїлем у вересні 2020 року.
![](https://www.president.gov.ua/storage/j-image-storage/31/41/97/4e6fc5c6a69f219aea5c360abb9c860e_1678195637_wysiwyg.jpeg)
«Була щиро рада на власні очі побачити це місце, що надихає. Люди можуть мати різні віросповідання, мову, історію та культуру. Але головні цінності – людське життя, милосердя, справедливість – спільні для всіх», – наголосила перша леді.
Дружина Президента також зустрілася з українками в ОАЕ, які об’єдналися в організацію «Українська жіноча ініціатива». Започаткована у 2021 році за підтримки Посольства України, спільнота проводить вебінари й тренінги, інформуючи про культуру країни та працевлаштування, протидію гендерному насильству та захист прав жінок і дітей.
Серед партнерів організації – Посольство України, українська громада в ОАЕ тощо.
«Це і є народна дипломатія, коли країну представляють самі громадяни. Власне, те, що відбувається зараз, коли мільйони українців опинилися за кордоном через війну й несуть із собою свою культуру та мову», – резюмувала перша леді.