02.12.2021      226      0
 

Отримати містобудівні умови та обмеження тепер можливо онлайн


Заяву на містобудівні умови й обмеження тепер можна подати онлайн. На порталі Дія з’явилась відповідна послуга в розділі „Земля, будівництво, нерухомість“.

Ця послуга є одним із ключових етапів для отримання дозволу на будівництво. Для цього необхідно подати відповідну заяву через ЄДЕССБ та в тому числі додати до неї викопіювання з топографо-геодезичного плану. Відомості про земельну ділянку та права власності отримуються автоматично завдяки взаємодії реєстрів.

Містобудівні умови та обмеження містять інформацію про можливу поверховість та щільність забудови, відступи будинків від інших будівель та червоних ліній. Отримання містобудівних умов та обмежень — перший етап офіційного оформлення великих будівельних об’єктів, де визначаються контури та обмеження майбутньої забудови.

Цифровізація — один із фундаментальних принципів реформи містобудівної галузі. Проте лібералізація будівельного ринку не дорівнює безвідповідальності. Звичайно, аби отримати документ про містобудівні умови та обмеження в режимі онлайн, подані наміри забудови мають відповідати, в першу чергу, містобудівній документації на місцевому рівні, а також чинному законодавству та положенням  державних будівельних норм.

Головна перевага в тому, що завдяки переведенню цих послуг у „цифру“ мінімізується контакт між заявником та посадовцем. А це — великий крок до прозорого будівельного ринку.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *