27.08.2019      200      0
 

Презентовано звіт про соціальні та економічні досягнення України у рамках Цілей Cталого Розвитку ООН


27 серпня відбулось п’яте засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації процесів імплементації та забезпечення моніторингу Цілей Сталого Розвитку під співголовуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Координатора системи ООН в Україні, координатора з гуманітарних питань Лубрані Оснат.

На засіданні були презентовані результати прогресу України у досягненні Цілей Сталого Розвитку за напрямом «Гідна праця та економічне зростання в Україні», спрямовані на збалансування соціальних, економічних та екологічних аспектів сталого розвитку.

«Моніторингові звіти та Національна тематична доповідь – це перші ґрунтовні роботи, що демонструють прогрес України у досягненні Цілей Сталого Розвитку. Сьогодні це звіт по цілі «Гідна праця та економічне зростання в Україні», що містить динаміку за ключовими індикаторами 2016-2018 років у сфері соціальної та економічної політики, підвищення продуктивності виробництва, відтак зростання рівня життя громадян України», – зазначив Степан Кубів.

Важливою складовою Моніторингового звіту є Моніторинг показників досягнення 17 Цілей Сталого Розвитку в Україні, підготовлений Держстатом, який містить інформацію щодо результатів досягнення національних індикаторів в розрізі Цілей Сталого Розвитку.

У рамках засідання також була представлена перша Національна тематична доповідь «Цілі Сталого Розвитку для дітей України», підготовлена Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України спільно з Українським центром соціальних реформ та Представництвом Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ).

«Моніторинговий звіт – це інструмент об’єктивної оцінки того, що зроблено і що належить зробити далі. Цьогоріч у липні ми уже презентували інформацію щодо прогресу України на шляху досягнення цілі «Гідна праця та економічне зростання в Україні» на Політичному форумі високого рівня зі стійкого розвитку ООН. Продовженням нашої роботи буде звіт України, який відбудеться у 2020 році на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку»,- наголосив Степан Кубів.

Перший віце-прем’єр-міністр України висловив подяку всім організаціям ООН, які надали всебічну підтримку Мінекономрозвитку, Держстату та усім міністерствам та відомствам, які долучилися до роботи над Цілями Сталого Розвитку та підготовки Моніторингових звітів та створенні Інформаційної (Knowledge) платформи.

Довідково

Для встановлення стратегічних рамок сталого розвитку України на період до 2030 року Мінекономрозвитку започаткувало інклюзивний процес національної локалізації Цілей Сталого Розвитку, який тривав протягом 2016 року за участі профільних міністерств та відомств, агентств ООН в Україні, міжнародних організацій, бізнес-спільноти, експертного середовища. Результати завершеного процесу локалізації заклали основу Національної доповіді «Цілі Сталого Розвитку: Україна».

Моніторинговий звіт щодо прогресу України на шляху досягнення Цілі Сталого Розвитку «Гідна праця та економічне зростання в Україні» був підготовлений Мінекономрозвитку спільно з Держстатом, Мінсоцполітики, МОН, Держпраці, Фондом соціального страхування, а також Громадською організацією «Інститут Зеленої економіки» за підтримки Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО) та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

За інформацією
Міністерства економічного розвитку і торгівлі України


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *