23.07.2019      357      0
 

Комітетом Ради Європи MONEYVAL затверджено перший Звіт про прогрес України


У рамках 58-го Пленарного засідання Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (MONEYVAL), що відбулося в період з 15 по 19 липня п.р. у м. Страсбург (Французька Республіка), делегацією України під головуванням Держфінмоніторингу надано інформацію щодо поточної ситуації у сфері боротьби відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в Україні.

Так учасників Пленарного засідання було поінформовано про заходи, що були вжиті та продовжують вживатись Україною з метою удосконалення системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, зокрема:

  • прогрес щодо заходів по боротьбі із корупцією (створення Антикорупційного суду);
  • створення та функціонування нових державних органів (Агентства з питань розшуку та повернення активів, а також Державного бюро розслідувань);
  • законодавчі ініціативи та ін.

Ключовим питанням для України в рамках зазначеного засідання був захист 1-го звіту про прогрес за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України та затвердження його Комітетом MONEYVAL.

Робота із підготовки цього Звіту тривала більше року та завершилась його затвердженням 18 липня п.р. на Пленарній сесії Комітету MONEYVAL.

Затвердження 1-го звіту про прогрес за результатами п’ятого раунду взаємної оцінки України – це демонстрація послідовних кроків, які вживаються нашою державою на шляху до підвищення ефективності національної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

Наступний, другий Звіт про прогрес України у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму буде розглянуто у 2020 році.

Варто відзначити, що ключовим елементом демонстрації подальшого прогресу України є ухвалення Верховною Радою України змін до законодавства у сфері фінансового моніторингу, якими буде імплементована 4-та Директива ЄС щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, а також рекомендації Комітету MONEYVAL.

Очікується, що перший Звіт про прогрес буде опубліковано Комітетом MONEYVAL після його аналізу на предмет якості та послідовності відповідно до затверджених процедур.

Довідково

Із 23 березня 2017 року по 8 квітня 2017 року в Україні перебувала виїзна місія Комітету експертів Ради Європи з питань оцінки заходів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму MONEYVAL, в рамках 5-й раунду оцінки національної системи протидії відмиванню (легалізації) коштів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

За інформацією
Урядового порталу


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *