27.06.2019      332      0
 

В Україні запрацював новий, прозорий механізм розподілу та надання тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб


абінет Міністрів України затвердив Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та Порядок надання у тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Реалізація положень Постанови дозволяє:

  • застосовувати справедливий прозорий механізм бальної системи розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО;
  • забезпечити житловими приміщеннями найбільш уразливі категорії населення з числа ВПО: сім’ї з неповнолітніми дітьми, в тому числі з інвалідністю; вагітних жінок; осіб, які втратили працездатність; осіб пенсійного віку;
  • пришвидшити інтеграцію ВПО у приймаючі громадах.

В основу Порядку покладено бальну систему розподілу житла за критеріями вразливості.

Починаючи з 2017 року, МТОТ реалізувало декілька пілотних проектів за такою бальною системою у Маріуполі, Лимані, Покровську, Слов’янську Донецької області, Попасній та Золотому Луганської області, Бердянську, Приморську Запорізької області та у Кривому Розі Дніпропетровської області.

Виконавчими комітетами зазначених місцевих рад, у співпраці з МТОТ, розроблено та затверджено відповідні порядки розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Ці порядки впроваджені на основі бальної оцінки, яка передбачає врахування критеріїв вразливості громадян, справедливий розподіл, відсутність впливу корупційної складової. Бальна система розроблена на основі досвіду Грузії, переданого МТОТ в рамках співпраці з Данською радою біженців під час реалізації проекту «Технічна допомога Уряду України з використанням досвіду Грузії» за підтримки Уряду США.

Місцеві ради, які погодилися реалізувати пілотний проект, змогли забезпечити житлом більше 600 внутрішньо переміщених осіб. Варто зазначити, що впродовж 3 років не було жодного оскарження прийнятих місцевими радами рішень, що тільки підтверджує факт ефективності новоприйнятого порядку.

Новоприйняте Урядове рішення дозволить застосовувати однаковий підхід щодо ефективного використання коштів субвенції, за якої у співфінансуванні МТОТ та місцевої влади здійснюється купівля житла для ВПО.

Нагадаємо, що купівля тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб здійснюється на основі співфінансування: 50% коштів МТОТ із розподілу державної субвенції, і ще 50% – з місцевого бюджету.

За інформацією
Урядового порталу


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *