26.07.2019      279      0
 

Приведення будівельних норм щодо вогнестійкості будівель до європейських стандартів дозволить будувати в Україні безпечніше, швидше та дешевше


25 липня Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій України, «Офіс ефективного регулювання BRDO» та Асоціація «Український Центр Сталевого Будівництва» (далі «УЦСБ») підписали Меморандум про довгострокову співпрацю та об’єднання зусиль для вдосконалення вимог з нормування вогнестійкості будівельних конструкцій, що регламентуються національною нормативною базою, та її гармонізації з європейською.

З боку Мінрегіону Меморандум підписав заступник Міністра Лев Парцхаладзе, з боку ДСНС – перший заступник голови Олег Мельчуцький, з боку BRDO – голова Олексій Дорогань, з боку УЦСБ – виконавчий директор Вʼячеслав Колісник.

«Ми дуже вдячні всім нашим колегам за підписання Меморандуму, адже зараз ми бачимо, як у інших країнах технології йдуть вперед і ми хочемо також йти разом з ними. Нам важливий досвід іноземних країн і ми хочемо його швидко інтегрувати в Україні, аби наші будівлі були більш безпечними, якісними та дешевшими – в першу чергу маються на увазі бізнес центри, торгівельні та логістичні центри. Існують різні технології, які можуть пришвидшити будівництво на 15% та здешевити його при незмінній якості на 20-30%»,  – зауважив Лев Парцхаладзе.

Голова УЦСБ В’ячеслав Колісник в свою чергу висловив сподівання що вся будівельна галузь України виграє, коли розпочатий процес буде доведено до завершення. «Ми отримаємо зниження вартості конструкцій і додаткові можливості для залучення інвестицій, як українських, так і зарубіжних», – підкреслив він.

Перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький звернув увагу, що наразі ще діють деякі радянські норми щодо пожежної безпеки, яким виповнилося більш ніж 50 років і повідомив, що для співпраці від ДСНС буде залучено Інститут цивільного захисту: «Інститут буде вивчати досвід  і нормативну базу європейських країн для подальшого надання пропозицій Мінрегіону в сфері нормування вогнестійкості будівельних конструкцій».

«Останні декілька років ми спільно з Мінрегіоном, Урядом,  бізнес-спільнотою та громадським суспільством переглядали регуляторне навантаження на бізнес. Дивилися, які законодавчі акти застосовуються для ведення бізнесу в Україні та часто бачили застарілі норми, які на жаль працюють, але не захищають ані споживачів, ані підприємців. Колись, багато років тому, коли ці норми вводилися, була планова економіка, не було сучасних технологій. Ми вітаємо підписання Меморандуму і готові співпрацювати! Для того аби правила, які ми маємо в будівництві працювали і на безпеку споживача, і на те, щоб у нас будували краще, якісніше, безпечніше» – сказав Голова BRDO Олексій Дорогань.

Відтак у Меморандумі визначено основні напрямки співпраці:

  • вивчення європейської та світової нормативної бази і досвіду в питаннях нормування вогнестійкості будівельних конструкцій;
  • систематизація отриманої інформації та її порівняння з існуючими вимогами національної нормативної бази з питань пожежної безпеки;
  • підготовка звіту за результатами з актуалізованими вимогами та переліком нормативних документів, до яких доцільно внести зміни щодо вимог з нормування вогнестійкості будівельних конструкцій;     формування плану перегляду чинних нормативних актів у будівництві з питань вогнестійкості будівельних конструкцій;
  • підготовка технічних завдань на перегляд діючих нормативних документів з будівництва;
  • інші види співпраці за взаємною згодою сторін.

За інформацією
Урядового порталу


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *