11.08.2022      231      0
 

В області є тенденція до підвищення захворюваності на COVID-19, – головний санепідемлікар Черкащини


Упродовж 7 місяців цього року в області виявили понад 49 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. Загалом на Черкащині є тенденція до збільшення кількості ковід-інфікованих. На цьому у ході брифінгу в ОВА наголосив начальник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Папач.

Упродовж 7 місяців 2022 року зареєстрували 49 352 випадки захворювань на COVID-19, що на 15% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Померли 446 осіб, що майже удвічі менше аналогічного періоду 2021 року. Серед летальних випадків більшість не вакциновані люди.

Між тим, карантинні заходи  проти COVID-19 дійсні до 31 серпня 2022 року. Щоправда з вересня епідеміологи прогнозують більш інтенсивнішу хвилю захворювання на ковід.

– Минулого тижня в області зареєстрували 73 нових випадки інфікування, –  відзначив Володимир Папач. – У порівнянні з минулим тижнем показник захворюваності зріс на майже 74%. Значною мірою на розвиток епідемічного процесу впливатиме рівень подальшої вакцинації та дотримання протиепідемічних заходів.  Крім того, визначальним є й перебування на території області внутрішньо переміщених осіб, початок роботи закладів освіти тощо. Також розвиток наступної хвилі COVID-19 у ІІ півріччі буде залежати від можливої появи нових штамів коронавірусу.

Натепер в Україні циркулюють штами коронавірусу: Дельта, Омікрон ВА.1, ВА.2. Зареєстровано новий різновид штаму коронавірусу «Омікрон» підтип ВА.5. Цей штам вірусу здатний поширюватись на 50% швидше, ніж попередні підтипи коронавірусу, які розповсюджувались на території області, однак має легший перебіг.

– На сьогодні найбільш ефективним засобом захисту від інфекційних хвороб, зокрема і коронавірусної хвороби, була і залишається вакцинація, – наголосив головний санлікар області. – Бустерна доза вакцини значно підвищує рівень утворення нейтралізуючих антитіл проти нового підтипу вірусу «Омікрон» (ВА.5). Це є доказом того, що вакцинація діє та захищає від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19.

Рекомендації щодо профілактики захворювань на COVID-19 для населення:

  • вакцинація;
  • дотримання маскового режиму;
  • дотримання фізичної дистанції;
  • дотримання режиму самоізоляції;
  • регулярна обробка рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом;
  • в громадських місцях забезпечити необхідні умови для дотримання правил особистої гігієни (антисептики, мило, одноразові рушники, серветки тощо);
  • дотримування правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя).

Для суб’єктів господарювання – виконання обмежувальних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *