29.07.2019      123      0
 

1031-а річниця Хрещення Русі


28 липня, цього року, в Україні святкували 1031 рік з моменту Хрещення Русі. Хоча прийняття православ’я на території Київського князівства відбувалося у кілька етапів, проте саме 988 рік вважають початком нової епохи давньоруської держави. З 2008 року ця подія відзначається щорічно на державному рівні 28 липня — у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира.

Про те, як Святий рівноапостольний князь Володимир Великий прийняв християнську віру від Константинопольської Церкви, яка для нас і понині є Церквою-Матір’ю, до цієї дати – 1031-річчя хрещення Київської Русі-України в бібліотечних закладах були проведені інформаційні години «День Київської Русі» /СБ с. Хрещатик/, «Духовного причастя світлий шлях» /СБ с. Свидівок/, «Світло православної духовності» /СБ с. Думанці/, «Київська Русь-Християнська держава» /СБ с. Будище/, «Історія віків» /СБ с. Яснозірʼя/ та розповідь про історичну подію «Свята Русь – у Києві» /СБ с. Лозівок/. Здійснили Інтернет-мандрівки «Хрещення Русі. Володимир Великий», перегляд слайдових презентацій та відеофільмів «Становлення християнства в Україні», «Хрещення Русі. Як все починалось» і обговорення відеофільмів «Сказання про хрещення Русі» Валерія Бабича», «Софія Київська – пам’ятка культури», «Історія хрещення Київської Русі» /СБ с. Байбузи, Дубіївка, Мошни, Яснозірʼя/.

У бібліотечних закладах були оформлені тематичні виставки, виставки-огляди, виставки-панорами, виставки-подорожі, викладки друкованих видань присвячені 1031-річчю Київської Русі: «Свято Володимира Великого та День Хрещення Руси в Україні», «Київська Русь – християнська держава», «Хрещення України-Русі», «Хрещення Київської Русі – подія епохи», «Православна моя Україна».

Працівники сільських бібліотек та їхні читачі змогли скористатися матеріалами, які були складені відділом бібліотечної та краєзнавчої роботи для поширення й поглиблення знань з давньої історії України та про рівноапостольного князя Володимира Великого, а саме – історичні довідки «Рівноапостольний князь Володимир», «Перлина духовності – православіє».


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *