07.10.2022      174      0
 

Практично всі країни НАТО та ЄС приєдналися до навчальних програм з підготовки українських військовослужбовців, — Олексій Резніков


Практично всі країни НАТО та ЄС приєдналися до навчальних програм з підготовки українських військовослужбовців. Про це заявив Міністр оборони України Олексій Резніков на онлайн-конференції видання Forbes «Без рожевих окулярів. Бізнес і держава під час війни».

За його словами, окрім відомої британської програми, у рамках домовленостей, досягнутих на Копенгагенській донорській конференції, до навчання українських воїнів долучилися Норвегія, Данія, Швеція, Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словаччина, Чехія. Крім того, у приєднанні до цих ініціатив під час нещодавнього візиту заявила Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт.

«Тобто практично весь блок країн НАТО і ЄС та ті, які навіть не входять поки що до НАТО, як Швеція та Фінляндія, — всі приєдналися до навчальних програм», — сказав Міністр оборони.

Олексій Резніков також додав, що для українських артилеристів та операторів ССО країни-партнери організували спеціальні фахові програми.

Він нагадав, що тільки британська програма передбачає навчання 30 тис. українських військовослужбовців, з яких перші 10 тис. уже завершують відповідну підготовку.

«Наші британські партнери не просто їх навчають усіх азів на полігоні, включно з тактичною медициною, наші військові повертатимуться звідти одягнені, із системами захисту: шолом, бронежилет, аптечка тощо — усе, крім стрілецької зброї, бо зброю ми дамо», — зазначив Міністр оборони.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *