Головним механізмом забезпечення соціального захисту населення при оплаті житлово-комунальних послуг є програма житлових субсидій. Отримувачами субсидії на сьогодні є 164 тисячі домогосподарств Черкаської області.
Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують неповну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу.
– Що менші доходи домогосподарства, то меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги. Важливо, що при зміні тарифів на послуги здійснюється автоматизований перерахунок розміру субсидії. Для призначення житлової субсидії подається лише заява та декларація про доходи і витрати, наголошує директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало.
Субсидія надається у грошовій готівковій та безготівковій формах.
З 1 січня цього року заяви з необхідними документами приймаються від громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
У зв’язку з укрупненням районів та в умовах карантину на місцях вживаються додаткові заходи для забезпечення прийняття від громадян документів, необхідних для надання субсидій. Зокрема через облаштовані скриньки в органах соціального захисту населення, залучення соціальних робітників для допомоги в оформленні документів одиноким громадянам похилого віку тощо.
Варто зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1324 до середньомісячного сукупного доходу осіб, яким надаються державні допомоги, розміру призначеної їм житлової субсидії враховуватися не буде.
Усе про субсидії та способи оформлення – за посиланням.
Подати заяву можна ТУТ.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА