11.09.2020      314      0
 

Міндовкілля спільно з ОДА опрацьовують можливі кейси залучення інвестицій у сміттєпереробну галузь України


Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець у онлайн-режимі обговорив із представниками галузевих департаментів обласних державних адміністрацій питання стратегічного бачення залучення інвестицій у сміттєпереробну галузь кожного регіону.

«Міндовкілля веде перемовини з багатьма потенційними інвесторами. Для того, щоб підтримувати більш предметнний діалог, ми повинні розуміти потреби кожної області. Лише так ми зможемо сформувати національні кейси спочатку на рівні загальної візії сьогодні, та вже конкретні пропозиції – після прийняття Верховною Радою законопроекту № 2207-1д «Про управління відходами», – відзначив Руслан Стрілець.

За його словами, наразі йде активна робота над законопроєктом № 2207-1д, який вже прийнято Верховною Радою у першому читанні. Багато подано правок, тож Міндовкілля плідно працює разом з #ЕкоКомітет, щоб врахувати інтереси усіх зацікавлених сторін і підготувати його на розгляд у другому читанні. У документі буде юридично закріплено статус регіональних планів управління відходами. Саме в них у подальшому кожна область визначить місця розташування необхідних сміттєпереробних потужностей.

Однак, вже сьогодні кожен регіон знає свої першочергові потреби. У певних населених пунктах є, приміром, треба будувати сміттєспалювальний завод, у інших – станції механіко-біологічного оброблення відходів. Є певне бачення з урахуванням реальної ситуації на певній території, логістики, морфології тощо. На підставі цих даних Міндовкілля вже може сформувати попереднє стратегічне бачення, а в подальшому і загальноукраїнський кейс.

Як відзначив Руслан Стрілець «Сьогодні потенційні інвестори очікують законодавчих гарантій захисту їх прав та інтересів для того, щоб зайти на територію України та успішно розвивати сміттєпереробну галузь. У законопроєкті № 2207-1д «Про управління відходами» такі механізми передбачені. Тож, з прийняттям документа Верховною Радою у другому читанні ми отримаємо необхідний законодавчий базис для подальшого проведення реформи».За результатами наради прийнято рішення, що галузеві департаменти обласних державних адміністрацій нададуть до Міндовкілля інформацію щодо попереднього бачення розвитку системи управління відходами у кожному регіоні, потреби у створенні відповідних потужностей та можливості реалізації потенційних проектів.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *