08.07.2019      304      0
 

Ірина Овчаренко: “Ми всі відповідальні за стан наших річок, які маємо передати дітям та онукам”


7 липня увесь басейн річки Дніпро від Білорусі до Чорного моря відзначав день річки, яка є третьою за довжиною й площею басейну річкою Європи. Масштабний екологічний захід відбувався у Саду каменів та парку «Наталка» у Києві.

Ірина Овчаренко: «День Дніпра – це те свято, коли всі об’єднуються із одною метою, не лише весело провести час, а і долучитися до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямовувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам. Маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті».

Усі організатори виступили із надихаючими промовами і бажали українцям змінюватися і вчитися берегти водні ресурси. Зокрема, Йоганнес Бауер – керівник відділу програм зовнішньої допомоги ЄС Представництва ЄС в Україні, привітав від імені європейської делегації в Україні усіх з таким визначним днем та зазначив, що забезпечення чистоти Дніпра – це завдання кожного з нас. Кожен українець має та може зробити певні кроки для того, щоб річка була чистою. А ЄС у свою чергу продовжуватиме надавати підтримку Україні у реформування водного сектору.

Ярослав Бєлов – Голова Держрибагентства закцентував, що українці мають розуміти глибину проблем забруднення водних ресурсів і в першу чергу починати зміни із себе. Тоді в Україні відбудеться абсолютний переворот суспільної думки щодо збереження водойм та живих біоресурсів для майбутніх поколінь.

Крім того, до відзначення Дня Дніпра долучилися і колеги-водники з Республіки Польща, а саме Голова Державного водного господарства «Польські води» Пшемислав Даца зі своїми колегами. Захід розпочався із зариблення Дніпра, яке було організовано і проведено фахівцями Держрибагентства.

Поки відбувалося зариблення, на протилежному боці Дніпра зібралося понад 200 плавців аматорів, професійних спортсменів, навіть дітей, які вже готувалися до участі у феєричному перепливі Дніпра «Swim across Dnipro». Також для дітей працювало аквамістечко, де вони мали можливість вираховувати «водний слід» продуктів, які ми споживаємо, та одягу, який носимо.

За інформацією
Урядового порталу


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *