Замість «пакунка малюка» сім’ї з малюками отримуватимуть 5 тис. грн цільової грошової компенсаційної виплати. Грошова компенсація перераховуватиметься батькам, у яких народилась дитина (опікунам, патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям новонародженої дитини), на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, відкритий в «ПриватБанку».
Батькам (опікунам, патронатним вихователям, прийомним батькам, батькам-вихователям) дитини, які не отримали «пакунок малюка», надається право звернутися за грошовою компенсацією впродовж 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації виключно для придбання одягу, взуття, засобів гігієни та догляду, текстилю, іграшок дитині, засобів гігієни.
Продаж дитячих товарів та товарів для породіль за спеціальною соціальною карткою забезпечуватимуть заклади роздрібної торгівлі, які долучились до договору про реалізацію проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», підписали додаткову угоду з Мінсоцполітики про приєднання до договору та внесені до Реєстру учасників проекту. Наразі Міністерством розпочато включення закладів торгівлі та інтернет-магазинів, що приєдналися до договору, до зазначеного Реєстру.
З метою долучення до реалізації зазначеного пілотного проекту суб’єктів господарювання на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики розміщено алгоритм дій для закладів торгівлі та інтернет-магазинів, які виявили бажання співпрацювати з Мінсоцполітики в рамках реалізації пілотного проекту, та додаткову угоду про приєднання до договору.
Враховуючи соціальну значущість реалізації цього пілотного проекту та необхідність його запровадження у найкоротші терміни Міністерство пропонує регіональним закладам торгівлі та інтернет-магазинам долучитися до його реалізації.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА.