На території Черкаського району у селі Березняки (Мошнівська ТГ) турецькі виробники успішно займаються садівництвом. Вирощують саджанці суниці, а також ягоди суниці та лохини.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/190351939_231767834968486_4789281777187032993_n-1024x768.jpg)
ТОВ “Адана 3” – таку назву має українське підприємство, яке засноване досвідченими американськими та турецькими виробниками посадкового матеріалу та ягід. Компанія позиціонує себе як виробник сертифікованого посадкового матеріалу суниці, а також ягід суниці, ожини, лохини та чорниці високорослої.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/190355978_312292217007439_5751312342724255916_n-1024x768.jpg)
Ягоди постачаються на оптові ринки України та до супермаркетів міста Черкаси.
Оглянула та поцікавилась процесом виробництва голова Черкаської райдержадміністрації Валерія Бандурко.
- Ми займаємось розмноженням і продажем по Україні ягід, експортуємо саджанці до Вірменії, Азербайджану, Туреччини, Казахстану. Кожен рік намагаємось збільшити експорт. Почали свою діяльність всього з 1 га, на сьогоднішній день маємо близько 300 га загальної площі, – зазначає директор підприємства Ерман Ероглу.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/190487635_1609290342610813_4557921615419758118_n-1024x768.jpg)
За сезон на виробництві працює близько 500 осіб з навколишніх сіл Черкаського району. У зимовий період 150 осіб задіяно на сортировці близько 5 млн. саджанців.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/191681060_321379396299578_8229806577738008156_n-1024x768.jpg)
- В Україні люди дуже досвідчені, у кожного є своя присадибна ділянка, всі знають як посадити полуницю, як доглядати, тому з ними працювати дуже приємно і легко, – розповідає керівник підприєства. На жаль, за останні 3-4 роки у центральній Україні значно змінився клімат, є пізні заморзки, страждають також зерновики, але все одно ми тримаємось. На сьогоднішній день маємо посаджених ягід на площі 50 га. Все інвестуємо у розширення виробництва. Довіряємо країні, тому ми тут вже 15 років поспіль.
Плантації лохини (голубики) є одними з перших по Україні. Урожай лохини продається тільки на території нашої держави. Також виробники успішно борються зі шкідниками.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/05/191748847_391868468695630_8489798328711859680_n-1024x768.jpg)