У межах проведення операції «Урожай – 2020» проведені комплексні заходи по контролю за виплатою заробітної плати працівникам зайнятим у сільському господарстві Черкащини. Про результати операції «Урожай – 2020» повідомила в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська.
Так, станом на 01.01.2021 виконання розрахункового показника по сплаті сільгосппідприємствами ПДФО із заробітної плати становить 101 відс., забезпечено надходження 920 млн грн при розрахункових 911 млн гривень.
Прогноз по сплаті сільгосппідприємствами ЄСВ виконано на 101,3 відс., надійшло 699 млн гривень.
За даними звітності з єдиного внеску встановлено, що в ході операції «Урожай-2020» 1154 сільгосппідприємства збільшили фонд оплати праці на 287 млн грн, додаткові надходження ПДФО від збільшення фонду оплати праці складають 52 млн грн.
За результатами проведеної роботи ДПІ та налагодження співпраці з органами місцевого самоврядування (ОТГ), а саме, заслуховування сільгосппідприємств на засіданнях комісій з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення із 333 підприємств, по яких було встановлено ризики по недоплаті платежів із заробітної плати, досягли розрахункового середньомісячного фонду оплати праці 311 підприємств.
Також вона зазначила, що за 2020 рік до бюджету надійшло 622 млн грн ПДФО із орендної плати за паї.
Розмір орендної плати за 1 га ріллі, який в минулому році більш, ніж удвічі перевищував середній показник по Україні, збільшився ще на 4,3 відс. до 4,2 тис грн за 1 га.
Станом на 01.01.2021 залучено до оподаткування 17 тисяч одноосібників, якими сплачено податків із 201 млн грн доходів (+ 6 відс. до минулого року; 104,7 відс. виконання прогнозу). Середня сума доходу на 1 декларанта – одноосібника по області становить 11,9 тис гривень.
По власниках сільгосптехніки залучено до оподаткування 2,8 тис осіб на 50 млн грн доходу, в тому числі 516 власників комбайнів, якими задекларовано 20 млн грн доходів. Середня сума доходу на 1 декларанта – власника комбайну по області становить 40 тис гривень.
Тетяна Харьковська зазначила, що у 2020 році операція «Урожай – 2020» була спрямована на досягнення:
- Легалізації доходів населення та збільшення надходжень до бюджетів та страхових фондів.
- Виявлення орних земель, які обробляються без належних документів та сплати податків.
- Збільшення доходів сільського населення за рахунок підвищення розміру заробітної плати та орендної плати за паї.
Робота податкової служби в рамках операції «Урожай – 2020» здійснювалась за напрямами:
– контроль за виплатою реальної заробітної плати, виявлення та легалізація праці найманих осіб;
– контроль за виплатою орендної плати за паї та сплатою відповідних платежів до бюджету;
– контроль за декларуванням доходів одноосібниками та власниками сільгосптехніки;
– виявлення фактів незаконного використання сільгоспугідь та не за цільовим призначенням;
– боротьба із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА