19.12.2024      6      0
 

Операція “Новорічна ялинка”


Щорічно в період новорічно-різдвяних свят збільшуються обсяги незаконних рубок в молодих насадженнях хвойних дерев.

Черкаська районна військова адміністрація доводить до відома населення, що за незаконну вирубку хвойних дерев у передноворічний період передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до ст.88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу, правил утримання диких тварин у неволі або в напіввільних умовах» штрафні санкції складають від 30 до 100 неоподаткованих мінімумів громадян (510-1700 грн), а ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду – від 100 до 215 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 3655 грн).

Згідно зі ст.152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», штрафні санкції громадян складають від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,  на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях», штрафні санкції складають від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Згідно зі ст.164 КУпАП «Порушення порядку провадження господарської діяльності», штрафні санкції складають від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Крім того, адміністративної відповідальності порушник може бути притягнутий і до кримінальної відповідальності за ст. 246 КК України «Незаконна вирубка лісу».

Для попередження та виявлення правопорушників у лісових масивах постійно проводяться рейди за участю лісової охорони.

Підприємці, які транспортують або продають хвойну продукцію, зобов’язані мати при собі:

  • накладну з лісництва або довідку, що дерева вирощені на приватній ділянці;
  • товарно-транспортну накладну;
  • сертифікат радіаційного обстеження дерев;
  • дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою.

Кожне дерево повинно бути внесено до системи обліку деревини з інформацією про новорічні ялинки за породами, їх розмірами та якісними характеристиками з прив’язкою однієї бирки до кожної ялинки. Тобто, на кожному дереві має бути прикріплена бирка.

Заходи з виявлення правопорушень проводяться у місцях продажу новорічних дерев.

Черкаська районна військова адміністрація закликає всіх громадян вимагати від реалізаторів новорічних ялинок документи, що підтверджують законності їх набуття, та не купувати новорічні ялинки невідомого походження без електронного маркування. Не допускати самовільного зрізу чи пошкодження ялинок для власних потреб та пам’ятати про те, що збереження новорічних традицій насамперед не повинно завдавати збитки та шкодити навколишньому природному середовищу.

За інформацією Управління агропромислового розвитку, житлово-комунального господарства та екології Черкаської районної державної адміністрації


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *