15.04.2021      443      0
 

У Черкаському районі планують розчистити русло річки Тясмин


У Черкаській райдержадміністрації відбулась робоча зустріч щодо відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тясмин.

Річка Тясмин відіграє важливу роль у екосистемі Черкащини. Вона протікає у межах 9 територіальних громад Черкаського району. Довжина річки 161 км, площа басейну 4 540 км². Стік регульований водосховищами і ставками, є 8 шлюзів-регуляторів.

Голова Черкаської райдержадміністрації Валерія Бандурко звернула увагу присутніх на важливість питання:

Замулення річки призводить до негативних наслідків, зокрема знижується рівень води у криницях, про що неодноразово скаржаться жителі району. Вихід на сьогодні один – організувати роботу з розчистки русла річки та її каналів, таким чином поповнити рівень води.

Річка є власністю держави, має осушувальну систему, а частина річки являється магістральним каналом цієї системи і перебуває на балансі Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області. У межах річкової системи розміщені 8 шлюзів, які здійснюють регулювання рівня води у річці.

Стан бокових каналів зараз незадовільний. Вони позаростали, позамулювалися, споруди на них не в належному стані та підлягають ремонту. Із 8 споруд тільки п’ять знаходяться в робочому стані. Річка повинна мати санітарний сток, який забезпечує її життєдіяльність. У літній маловодний період сток річки Тясмин менший за санітарний. Це відбувається у зв’язку з відсутністю достатньої кількості опадів і через неможливість регулювання рівня води шлюзами та акумулювання води у водосховищах, – зазначає заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області Сергій Заболотний.

Учасники зустрічі дійшли згоди про те, що одним із виходів з ситуації є очищення самої річки Тясмин та мережі бічних каналів, що дасть можливість збільшити приток води. Конкретні завдання по визначеним заходам заплановано напрацювати найближчим часом спільно з головами об’єднаних територіальних громад.



Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *