19.03.2024      65      0
 

На Черкащині обговорили питання дотримання прав людини


Питання захисту і дотримання прав людини  в умовах війни обговорили на зустрічі  за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

Сьогодні він із робочим візитом відвідав Черкащину. Тут зустрівся з начальниками районних адміністрацій, головами тергромад, керівниками обласних закладів соцзахисту та охорони здоров’я.  Також відрекомендував свого регіонального представника. Ним став Максим Тептюк.  

Разом присутні обговорили низку питань щодо доступності та інклюзивності місць загального користування, зокрема укриттів. Також йшлося про забезпечення дотримання прав внутрішньо переміщених осіб, ветеранів і їхніх родин, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

– Черкащина – одна з найкращих областей України з дотримання прав людини, – наголосив Дмитро Лубінець. –  Синергія зусиль на кожному рівні та конструктивний діалог сприяють отриманню позитивного результату.

Про ключові завдання, що стоять перед регіоном, розповіла перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. Як вона зауважила, незмінним пріоритетом залишається психологічний супровід захисників і захисниць, а також членів їхніх родин.

– Нині у 12 громадах області функціонують хаби, – розповіла Наталія Кравченко. – Тут ветерани, захисники і захисниці, їхні рідні можуть отримати психологічну допомогу та соцпідтримку. Це – своєрідний майданчик для спілкування. Цьогоріч плануємо відкрити таких в області ще 18.

Окрему увагу на Черкащині приділено захисту прав ВПО.

– Працюємо над покращенням умов проживання людей у місцях тимчасового проживання, – додала Наталія Кравченко. – Роботу проводимо спільно з органами місцевого самоврядування, заручаємося підтримкою міжнародних партнерів. Проте на сьогодні для цієї категорії осіб першочерговим питанням є забезпечення не ліжко-місцем, а отримання житла. Тому в регіоні розпочато роботу з формування фонду житла для тимчасового проживання.

За результатами зустрічі напрацьовано план подальших кроків для здійснення якісної роботи задля захисту прав людини.

Нагадаємо, в області створено онлайн-платформу ветерана «Черкаський вимір». Інформацію там постійно актуалізують та оновлюють. 

А більше  корисної  та актуальної інформації внутрішньо переміщені особи можуть дізнатися на сайті обласного контактного центру.

За інформацією Черкаської ОВА.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *