25.05.2023      134      0
 

Олександр Шамрай про безпекову інфраструктуру в закладах освіти області


Кожен заклад освіти Черкащини має стати повноцінним осередком безпеки. Це першочерговий пріоритет освітньої галузі.  На цьому під час брифінгу в медіацентрі ОВА наголосив заступник очільника області Олександр Шамрай.

 Він нагадав, що в мирний час на балансі закладів освіти перебувало лише 44 протирадіаційні укриття.

–  Улітку минулого року ми обрали курс на очне навчання, – додав Олександр Шамрай. – І вже до першого вересня забезпечили укриттями близько 60% закладів освіти Черкащини, починаючи від садочка і завершуючи закладом вищої освіти. Робота з облаштування укриттів не припиняється. Це питання на постійному контролі в начальника ОВА. 

 На зараз в області укриття мають 82% закладів освіти. 

Зокрема,  укриттями забезпечено:

89% шкіл;

80 % дитячих садочків;

100%  профтехів;

усі 28 закладів вищої та фахової передвищої освіти, крім одного коледжу.

–     Зараз ми активно працюємо над вирішенням питання щодо ремонтів укриттів. – зауважив заступник голови ОДА. – Маємо технічну можливість облаштувати 119 нових захисних споруд на базі існуючих шкільних підвальних приміщень. Крім цього, налагоджуємо комунікацію із благодійними фондами та організаціями.

Зокрема, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні заплановано відновити укриття у 8 школах. Це, насамперед, заклади на Уманщині та Канівщині, які зазнали пошкоджень внаслідок російських атак.

Крім того, для області спрямовано субвенцію з державного бюджету на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти в сумі понад 40 млн грн.  

– Кошти на будівництво та реконструкцію укриттів спрямуємо до 7 шкіл регіону, – зазначив Олександр Шамрай. – Продовжуємо працювати, аби першого вересня наші діти повернулися до очного навчання у школах.

Пресслужба ОДА 


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *