27.02.2023      148      0
 

“Крим – це Україна”: на Черкащиніі вшанували день кримського спротиву російській окупації


Дев’ять років, як у незалежній Україні вперше пролунало слово окупація. Саме в Криму. В Україні 26 лютого відзначають День спротиву російській окупації Криму. До цього дня на Черкащині підняли кримськотатарський стяг.

– Дев’ять років, як хоробрі жителі Криму в цей день вийшли на протест у Сімферополі та засвідчили: “Крим – це Україна”, – відзначив начальник ОВА Ігор Табурць. – Спротив російській окупації, який вони розпочали тоді, тепер чинить уся Україна. Ми стоїмо! Ми боремось! Ми обов’язково повернемо кожен сантиметр української землі! І синьо-жовтий стяг знову замайорить над нашим Кримом!

26 лютого 2014 року став переламним в історії Криму. Саме в цей день під стінами Кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг кримських татар і проукраїнських активістів проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму. Бо вже відчувалося, що чого йдеться. Їм протистояв «беркут» та проросійські найманці, звезені з усього Криму та «експортовані» з Росії. Протистояння переросло в сутички, внаслідок чого загинуло двоє людей.

Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *