Попереджаємо суб’єктів господарювання та громадян про дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжиття відповідних заходів реагування щодо попередження незаконних дій під час реалізації об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України.
![](https://cherkassyrda.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img1616659684-1024x505.png)
Шановні громадяни!
Будьте максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, коли сухостій спалахує від найменшої іскри та пожежа може поширитись на великі території, знищуючи все на своєму шляху.
Прикро, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі, птиця та комахи, а головне – завдається величезна школа здоров’ю людей та навколишньому середовищу.
З прийняттям «Кодексу України про адміністративні правопорушення», звертаємо увагу мешканців громад Черкаського району про наступне :
самовільне випалювання рослинності або її залишків, в тому числі стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків, опалого листя та дрібного сміття тягне за собою накладення штрафу;
порушення правил поводження з побутовими відходами, а саме: порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів, карається законом.
Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.