27.05.2020      300      0
 

На Черкащині вирішували питання доступності громадськості до узбереж


Доступ громадськості до водних об’єктів та прибережних смуг куруватиме профільна робоча група при ОДА. Її роботу обговорили на нараді під головуванням заступника очільника області Юрія Безщасного. Також учасники зустрічі напрацьовували алгоритм дій для реалізації положень статті 61 Земельного кодексу України та статті 88 Водного кодексу України у зв’язку із введенням в дію Закону України від 29.10.2019 № 233-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального користування».

– Відсутність встановлених меж прибережних захисних смуг та водоохоронних зон призводить до порушень режиму використання земель в їх нормативних межах, відсутності доступу громадян до водних об’єктів, – наголосив заступник голови облдержадміністрації. – Йдеться про розорювання та незаконну забудову територій, засмічення водних об’єктів. Питання чіткого обліку та контролю за прибережними зонами ми порушували на рівні області неодноразово. Наразі ми звертаємося до органів влади на місцях, аби там проводили належний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо безперешкодного доступу громадян до водних об’єктів. Цим питанням при ОДА опікуватиметься спеціально створена робоча група.

Важливим лишається питання визначення меж водних зон та прибережних смуг. Чітко визначені прибережні захисні смуги сприяють забезпеченню охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення, а також збереження їх водності. Задля цього в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережені захисні смуги. За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, площа водоохоронних зон в області становить 590 га. Втім межі водоохоронних зон не встановлювалися. Водночас площа прибережно-захисних смуг становить 46600 га, із них встановлені межі 10430 га.

За інформацією пресслужби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *