12.02.2020      234      0
 

В обласній адміністрації обговорили питання забезпечення афганців


В обласній адміністрації перший заступник голови ОДА В’ячеслав Швець зустрівся з представниками Черкаської обласної спілки ветеранів Афганістану та учасників бойових дій. Тут обговорили низку питань. Йшлося, зокрема, про пільги для родин загиблих та померлих ветеранів війни, забезпечення житлом, оздоровлення, організацію пільгових перевезень та ін.

Зауважимо, на території області проживає більше 4 тисяч учасників бойових дій на території Республіки Афганістан.

Про пільги

Ветеранів підтримують системою пільг та компенсацій. Особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники бойових дій користуються відповідно 100% та 75% знижкою плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання.

Окрім цього, до 5 травня ветерани війни отримують разову грошову допомогу. Торік 33,6 тисячі ветеранів одержали допомогу на 47,1 млн грн.

Про оздоровлення

Минулоріч 925 ветеранів пролікувалися у відомчих санаторіях Мінсоцполітики: Перемога (м. Київ), Слава (Миргород), Батьківщина (м. Трускавець) та Салют (Одеська область).

І вже на перший квартал 2020-го виділили 218 путівок.

Забезпечення житлом

Щодо забезпечення житлом сімей осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, то за період останніх двох років із державного бюджету профінансовано 21 млн грн для 22 сімей, 11 з них вже придбали помешкання.

Водночас на нинішній рік у державному бюджеті передбачили для всієї країни 200 млн грн. Станом на початок січня потребувало виплати компенсації на придбання житла 23 таких сім’ї.

За інформацією прес-служби Черкаської обласної державної адміністрації.


Ваш комментарий

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *